1 kwietnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” w Biedrusku. Podczas wyprawy mali tropiciele przyrody poznali niektóre gatunki ptaków oraz ich zwyczaje lęgowe. Wykonali również z pomocą rodziców budki lęgowe oraz wzięli udział w podchodach podczas których wykonywali zadania wspólnie z grupą studentów.

Kwiecień to też miesiąc małego kucharza podczas warsztatów kulinarnych „MasterChef” przedszkolaki poznały tajniki kuchni włoskiej i wykonały pyszną pizze. Podczas zajęć kulinarnych z mamą Iloną mali kucharze upiekli chleb oraz przygotowali przepyszne soki.

jezykiKwiecień to również czas obchodów urodzin królowej Elżbiety II podczas których przedszkolaki poznały ciekawostki o Wielkiej Brytanii przedstawione przez pilota wycieczek Panią Małgosię oraz nauczyły się machać jak królowa.

policjaNa ten miesiąc przypadały również odchody 1050 lecia Chrztu Polski oraz specjalne zajęcia z babcią Wiesią podczas których przedszkolaki poznały historię Polski.

Miesiąc zakończył się wizytą po sąsiedzku, tj. w Komisariat Policji w Skokach gdzie maluchy zapoznały się z tajnikami pracy policji.

Agnieszka Fertsch