Uczciliśmy 123 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę 

Jak co roku w ten listopadowy czas wracamy pamięcią do dni, kiedy to Polska, po 123 latach niewoli, wróciła znowu na mapy Europy.

11_listopad_9Pamiętaliśmy również i my. Spotkaliśmy się w przeddzień tej ważnej dla każdego Polaka daty, by uczcić Święto Niepodległości. Z tej okazji obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny pt. „Jest taki kraj”. W przedstawieniu nie zabrakło pięknych strof mówiących o zawiłych drogach wiodących do wolnej Ojczyzny. Wspaniała recytacja, ilustrowana ciekawą prezentacją multimedialną i oprawą muzyczną wywołała w każdym z nas chwile zadumy i refleksji. Pozwoliła nam zatrzymać się przez chwilę, wsłuchać się w siebie  i odpowiedzieć na pytanie: Czym dla mnie jest Ojczyzna?

Podczas uroczystości młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach.

Akademia została przygotowana przez uczniów klas: I b i III c pod czujnym okiem Elżbiety Berendt i Małgorzaty Zrobczyńskiej.

Tekst: E. Berendt
Zdjęcia: E. Chojnacka

11_listopad_1 11_listopad_2 11_listopad_3 11_listopad_4
11_listopad_5 11_listopad_6 11_listopad_7 11_listopad_8
11_listopad_10 11_listopad_11 11_listopad_12 11_listopad_13
11_listopad_14 11_listopad_15

 


 

Rodzice w szkole

22 listopada br. o godzinie 18.00 zgodnie z kalendarzem szkoły miało miejsce spotkanie z rodzicami, którego głównym celem było przekazanie informacji o zachowaniu i wynikach edukacyjnych. Natomiast rodzice uczniów pierwszych klas uczestniczyli w warsztatach pt. „Jak rozmawiać z dzieckiem”, które prowadziła pracująca od września w naszym gimnazjum psycholog, p. Aneta Biedrzycka.

„Szkolny Miszmasz”


 

„W drodze na Olimp”

w_drodze_na_Olimp_1w_drodze_na_Olimp_2Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Chojnacką i polonistką Iwona Migasiewicz oraz uczniowie klasy I b z nauczycielką języka polskiego p. Haliną Kunke obejrzeli 24 listopada br. w MDK w Wągrowcu spektakl pt. „W drodze na Olimp” wystawiony prze teatr „Kaliope”. W bardzo interesujący sposób, z ciekawą scenografią i muzyką zaprezentowano widzom najważniejsze mity greckie, o których uczniowie rozmawiają również na lekcjach historii i języka polskiego. Najwięcej emocji wzbudziło zaproszenie widzów na scenę do udziału w konkursach i zadaniach teatralnych.

„Szkolny Miszmasz”


 

Sukces Kamila

26 listopada br. w Gimnazjum w Tulcach uczeń naszej szkoły, Kamil Gramza z klasy 2e, otrzymał wyróżnienie na XI Międzypowiatowym Konkursie Gwary Poznańskiej. Kamil przygotowywał się pod kierunkiem p. Danuty Kobus – Boguni i zaprezentował tekst znanego autora tekstów gwarowych Juliusza Kubla. Należy nadmienić, że już wcześniej, w maju br. uczeń odniósł sukces podczas organizowanego w naszym gimnazjum konkursie gwary poznańskiej.

„Szkolny Miszmasz”


 

Alarm!

29 listopada br. odbyła się w naszej szkole powszechna próbna ewakuacja, będąca sprawdzianem zachowań w wypadku alarmu przeciwpożarowego. Wcześniej, na lekcjach wychowawczych, nauczyciele przypomnieli uczniom zasady postępowania w takiej sytuacji. Z regułami tymi zapoznali się również wszyscy pracownicy szkoły. Ewakuacja, od momentu ogłoszenia przez dyrektora szkoły komunikatu i sygnałów dźwiękowych do chwili opuszczenia przez wszystkich 360 uczniów, 37 nauczycieli i 6 pracowników administracyjno-obsługowych obu budynków i zgromadzenia się na wyznaczonym placu, trwała 7 minut. Następnie, zgodnie z procedurami miało miejsce sprawdzenie obecności i złożenie meldunku dyrektorowi. Cała akcja trwała 15 minut.

Iwona Migasiewicz


 

Przegląd teatralny

3 grudnia w Bibliotece Publicznej w Skokach odbył się zorganizowany po raz czwarty Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych, którego organizatorem jest Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Małgorzata Szpendowska -Wylegalska. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy: koło teatralne „Iluzja” z przedstawieniem „ Księżniczka Julia i Książę Henryk” przygotowanym pod kierunkiem p. Elżbiety Słomy (podczas przeglądu opiekę pełniła p. Maria Piotr-Malinowska) oraz zespół klasy 2e pod kierunkiem p. Danuty Kobus-Boguni z programem telewizyjnym „ Pod napięciem” poświęconym przemocy w gimnazjum. Zespoły otrzymały upominki, statuetki oraz odtwarzacze DVD. Po zakończeniu przeglądu odbyły się warsztaty teatralne.

Danuta Kobus- Bogunia


 

Egzaminy próbne

egzaminyW ciągu trzech dni, 7-9 grudnia, wszyscy trzecioklasiści napisali, przeprowadzony zgodnie z wszystkimi procedurami, próbny egzamin gimnazjalny obejmujący zagadnienia humanistyczne i matematyczno-przyrodnicze oraz sprawdzający znajomość nowożytnego języka obcego, przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Rezultaty będą znane w styczniu. Należy wspomnieć, że pod koniec października uczniowie poddali się próbnemu egzaminowi przeprowadzonemu on-line przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Wyniki wraz z diagnozą i wskazówkami do dalszej nauki są dostępne dla ucznia i jego rodziców po indywidualnym zalogowaniu się na stronie organizatora.

Iwona Migasiewicz


 

Życzenia

Świąt Bożego Narodzenia będących czasem pełnym rodzinnego ciepła, wzruszenia, radości i odpoczynku oraz przynoszących nadzieję, optymizm, spełnienie marzeń i siłę do realizacji życiowych planów w nowym roku serdecznie życzy w imieniu społeczności szkolnej Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

Dyrektor Wiesław Sierzchuła