W krainie zdrowych ząbków…

SAM_2334Przedszkole Publiczne w Jabłkowie z wszystkimi oddziałami bierze udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program ten koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Cała platforma utrzymana jest w przyjaznym klimacie kolorowego, dziecięcego świata Akademii Aquafresh. Bohaterowie Akademii – Pastusie: Milky, Lilly i Billy zachęcają nas do mycia ząbków poprzez zabawę i zadania edukacyjne. Każde dziecko uczęszczające do przedszkola biorące udział w programie ma możliwość zakupu przedszkolnego zestawu do mycia ząbków (pasta i szczoteczka do zębów) w specjalnej, promocyjnej cenie we wskazanych drogeriach. Nasze przedszkole bierze także udział w konkursie plastycznym pt. „Moje przygody w krainie zdrowych ząbków”. Cieszymy się, że jest taka ogólnopolska akcja, która w wesoły i przyjemny sposób pozwala nam dbać o nasze ząbki. Dzięki tej akcji łączymy przyjemne z pożytecznym…

Agnieszka Kokowska
Magdalena Reis

SAM_2302

SAM_2303 SAM_2305


 

Warsztaty taneczne w Przedszkolu Publicznym w Jabłkowie

Od listopada w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy cykl zajęć warsztatowych z tańca dla dzieci zorganizowanych przez dyrekcję przedszkola. Zajęcia prowadzi profesjonalna tancerka ze Studia Tańca – pani Magda. Mają one na celu przybliżenie dzieciom podstawowych kroków tanecznych. Podczas spotkań dzieci oraz nauczyciele poznają różne układy choreograficzne, które będą utrwalać w czasie pobytu w przedszkolu. Tym razem dzieci uczyły się choreografii do piosenki Majki Jeżowskiej „Kochany pani Mikołaju”, „Ulica Śnieżynkowa” czy „Taniec Muminków”. Dzieci szybko się uczą i z dużą łatwością przyswajają podstawowe kroki. Doskonale radzą sobie z koordynacją ruchów.mamy nadzieję, że uda się nam zaszczepić w naszych milusińskich miłość do tańca, a niektórzy być może staną się w przyszłości profesjonalnymi tancerzami. Nasze spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Zarówno dzieci jak i panie chętnie powtarzają i utrwalają poznane układy. Dlatego też czekają na następne spotkanie z dużą niecierpliwością. Dziękujemy pani Magdzie Andrzejewskiej za ciekawe zajęcia.

SAM_0397 SAM_0403 SAM_0442
SAM_0495 SAM_0518 SAM_0531
SAM_0531 SAM_0551

 


 

Przegląd recytatorski „Głosem dziecka”

W środę, dnia 16 listopada 2011r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie już po raz kolejny wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami wzięły udział w III Przeglądzie Recytatorskim „Głosem dziecka”. W tym roku nasi mali milusińscy recytowali wiersze Emilii Waśniowskiej. Udział w Przeglądzie Recytatorskim zaszczyciły Maluchy z wszystkich grup w naszym przedszkolu. Swoją reprezentację miał oddział Jabłkowa, Rejowca i Łosińca.

W przygotowaniach do przeglądy bardzo pomagały dzieciom i rodzicom panie wychowawczynie, które pomogły wybrać dzieciom wiersze, a następnie uczyły dzieci pięknie interpretować wskazane wiersze. Wszystkie dzieci recytowały bardzo pięknie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Aby rozładować stres, jaki niewątpliwie towarzyszył dzieciom organizatorzy zorganizowali wspaniałą zabawę z udziałem słonia. Słoń w bardzo wesoły i zabawny sposób zabawiał całą publiczność. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz serią pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach za zaproszenie nas do wzięcia udziału w III Przeglądzie Recytatorskim pt. „Głosem dziecka”. W ten sposób dzieci miały okazję pobyć z poezją. Po raz kolejny mogliśmy sprawdzić nasze siły jako mali artyści…

Agnieszka Kokowska
Monika Długa
Anna Kądziela