PASOWANIE

 

27 października w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka odbyło się pasowanie na przedszkolaka. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również moment, w którym dzieci stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Wszystkie przedszkolaki pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły.

Kolejnym punktem programu było złożenie przez dzieci uroczystej przysięgi.

Aktu pasowania  dużą kolorowym lizakiem dokonała Pani Dyrektor – Jolanta Czepek, która wręczyła również pamiątkowe dyplomy, upominki, a także rożki obfitości z łakociami.

pasowanie_1

pasowanie_2

POMARAŃCZOWY DZIEŃ

Kolor jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka, wpływa na nasze nastroje, uczucia. W tym roku postanowiliśmy wprowadzić dużo koloru w naszym przedszkolu. I tak powstał pomysł pt. „KUBUSIOWE PRZEDSZKOLE KOLOROWE LUBI BYĆ”.

W każdym kolejnym miesiącu w wyznaczonym dniu dzieci przychodzą do przedszkola ubrane w określony kolor.

26 października nasze przedszkole zrobiło się pomarańczowe. Wszyscy, zarówno dzieci jak i personel przedszkola ubrani byli w różne odcienie pomarańczowego koloru.

Dzień był pełen niespodzianek: dzieci degustowały pomarańczowe warzywa i owoce, piły pomarańczowy sok, brały udział w konkursach i zabawach, wykonały piękne prace plastyczne.

Wszystkim humory dopisywały, więc zabawa była udana.

pomaranczowo

pomaranczowo_1

pomaranczowo_2

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH

W piątek 28 października starsze przedszkolaki wybrały się na spacer na cmentarz . Okres przed Świętem Zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Dzieci tego dnia zapaliły znicze na mogiłach, pomodliły się, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych.