W trosce o wszechstronny rozwój osobowy dzieci i zapewnienia naszym uczniom uczestnictwa w kulturze, nawiązana została współpraca z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu. W ramach tej współpracy uczniowie naszej szkoły mają okazję wyjazdów na seanse filmowe. Pierwszy wyjazd miał miejsce 24 października i skorzystali z niego uczniowie klas I – IV z Jabłkowa. Dzieci obejrzały film animowany „Mniam”.

Uczniowie będą też brali udział w cyklicznych spotkaniach z kinem w ramach projektu społeczno – edukacyjnego Ptaszarnia. Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z utrudnionym bądź ograniczonym dostępem do kultury, który ma stanowić formę wyrównywania szans edukacyjnych. Na pierwsze spotkanie w ramach tego projektu pojechali uczniowie z Lechlina 27 października. Dzieci obejrzały prezentację kilku animacji zrealizowanych w technologii 3D. Były to fragmenty filmów „Ocean przygód 3D”, „Latająca maszyna Chopina 3D”, „Czerwony Kapturek 3D” i inne. W całości wyświetlona została „Animowana historia Polski 3D” Tomasza Bagińskiego, która odniosła ogromny sukces na Targach Expo 2010  w Szanghaju.

spotkanie_z_kultura_1

spotkanie_z_kultura_2