Już od najmłodszych lat należy zachęcać dzieci do propagowania zdrowego stylu życia. Dlatego przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie z grupy „Słoneczek” oraz dzieci z grupy „Motylki” z oddziału w Rejowcu, zamienili się w małych kucharzy i przygotowywali sałatkę owocową.

Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady, o jakich należy pamiętać przy przygotowywaniu posiłków. Dzieci bardzo poważnie podeszły do zadania i z dużym zaangażowaniem wykonywały przydzielone zadania. Następnie wszystkie dzieci wraz z panią zabrały się do robienia sałatki owocowej. Kiedy już wszystkie owoce znalazły się w jednej miseczce, komisyjnie zostały wymieszane. Zabraliśmy się więc do skosztowania witaminowego smakołyku. Przygotowaną sałatką poczęstowaliśmy dzieci z grupy „Pszczółek” a także z grupy „Mróweczek” .

Do degustacji zaprosiliśmy Panią dyrektor i innych nauczycieli pracujących w naszych oddziałach. Wszyscy, którzy skosztowali naszego smakołyku stwierdzili, że w przyszłości będziemy dobrymi kucharzami. Dzieci potwierdziły, że deser może być smaczny a zarazem bardzo zdrowy.

Zajęcia, w trakcie których dzieci czerpały wiele radości bardzo przypadły dzieciom do gustu i już umówiliśmy się na pieczenie pierników …

salatka_owocowa_w_przedszkolu

salatka_owocowa_w_przedszkolu_1

salatka_owocowa_w_przedszkolu_2

salatka_owocowa_w_przedszkolu_3

salatka_owocowa_w_przedszkolu_4

salatka_owocowa_w_przedszkolu_5

salatka_owocowa_w_przedszkolu_6

salatka_owocowa_w_przedszkolu_7