W Szkołach Podstawowych w Lechlinie i Pawłowie Skockim prowadzonych przez   Stowarzyszenie Edukacyjne „TĘCZA” zorganizowano Dzień Chłopca.

W przeddzień Dnia Chłopca, tj. 29.09.11 r. w szkole w Lechlinie,  odbyła się zaraz po lekcjach pierwsza w roku szkolnym 2011/12 dyskoteka dla uczniów klas I – VI. Na początku, dziewczynki z klasy IV złożyły wszystkim Solenizantom życzenia. Każda klasa przygotowała dla swoich Chłopców niespodzianki w postaci drobnych upominków i słodkiego poczęstunku.  Dyskotekowe rytmy były urozmaicane konkursami, podczas których uczestnicy musieli wykazać się sprytem, zręcznością i zamiłowaniem do tańca.  Solenizanci, którzy brali udział w konkursach nagradzani byli słodkościami. Wszyscy bawili się doskonale od początku do końca.

Nad całością czuwali wychowawcy: G. Kufel, G. Mazurek, J. Graczyk, P. Wiśniewski.

Grażyna Kufel

Dzien_Chlopca_w_Lechlinie

Dzien_Chlopca_w_Lechlinie_1

Dzien_Chlopca_w_Lechlinie_2

W Pawłowie Skockim świętowano 30 września. Koleżanki, panie i mamy nie poprzestały tylko na życzeniach dla Eryka, Mateusza, Kacpra i Radka.

Chłopcy mieli do wykonania wiele śmiesznych zadań między innymi: jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku bez pomocy rąk, wybór „król disco ”, kwaśne smaki, zabawy z balonem, przygoda z gazetą.

Każda z wymienionych konkurencji wywołał uśmiech na twarzy uczestników zabawy. Jednogłośnie uznano, że najwięcej radości wywołał „król disco”, którym ogłoszony został Radek.

Iza i Anastazja wraz z paniami nad wyraz uważnie obserwowały zachowania chłopców gdyż chciały być pewne, że koledzy zasłużyli na słodkie niespodzianki.

Uwiecznieniem tego święta była dyskoteka. Wszyscy bawili się znakomicie i oczywiście już planują następną imprezę!

Magdalena Błażejewska

Dzien_Chlopca_w_Pawlowie_Skockim

Dzien_Chlopca_w_Pawlowie_Skockim_1