Niezwykle popularne programy telewizyjne cieszą się uznaniem także na gruncie szkolnym. Niedawno odbyły się eliminacje zabawy „Mam talent” i finałowy występ młodych  artystów, którzy na deskach szkolnej sceny prezentowali się w tańcu, śpiewie  i grze na instrumentach. Cała zabawa polegała na tym, że uczestnicy przez pewien czas  pod okiem nauczycieli ćwiczyli i prezentowali swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej. Zabawa miała charakter konkursu. Istotą prezentacji finałowej było postawienie widza w roli jurora. Występy, które wzbudziły największy aplauz publiczności (przed którą występowali dwukrotnie) zostały ocenione najwyżej. Szkolny talent show był niebywałą atrakcją dla samych występujących i zaskoczeniem dla wielu oglądających, gdy grzeczna na co dzień uczennica przeistoczyła się w zbuntowaną nastolatkę śpiewającą z tzw. „pazurem’, a inna drobniutka dziewczynka nadspodziewanie mocno i fachowo uderzała w perkusję.

Po brawurowych występach dziesiątki finalistów najlepszymi okazali się:

  • Julia Wasylewicz –  z kl.6 (kategoria śpiew)
  • Adrianna Będziecha – z kl.3 (kategoria śpiew kl. I-III)
  • Franciszek Dukszta – z kl.4 (kategoria taniec)
  • Nikola Kwiatek – z kl.5 (instrumentaliści)

Julka fantastycznie zaśpiewała piosenkę pt. „Szklana pogoda”, a jej młodsza koleżanka Adrianna „Słońce na stole”. Franek wykonał taniec niczym Michael Jackson, natomiast Nikola dała wirtuozerski popis umiejętności gry na perkusji.

Cała szkoła świetnie się bawiła podczas występów swoich koleżanek i kolegów, a wielu zapowiada swój udział za rok. Wszystkim finalistom gratulujemy występu, a publiczności dziękujemy za wspaniałą atmosferę i entuzjastyczne przyjmowanie kolejnych występujących.

Pozostali finaliści szkolnej edycji „Mam talent”, którzy przechodzili przez kolejne etapy to: zespół wokalny Rock Star (uczennice klasy 3), Julia Borkowska kl.3, Szymon Serafiński kl.5 (taniec), Oliwia Krzyżaniak kl.5 (śpiew), Karolina Gasińska kl.6 (taniec) oraz Ewelina Szymańska kl.5 (śpiew i gitara).

I_miejsce_-wokal

I_miejsce_-_instrumenty