Ulica Bułgarska w Poznaniu. Dla niektórych jedna z wielu ulic tego miasta, dla innych miejsce ważne, o ile nie najważniejsze. Przy tej to bowiem ulicy mieści się Stadion Miejski, obecnie użytkowany przez dwie poznańskie drużyny piłkarskie – Lecha i Wartę. Dobrze znany kibicom, choć nie do końca, mniej tym, którzy sportem interesują się tylko od wielkiego święta. Dlatego też władze miasta, do których należy obiekt, postanowiły otworzyć się na potencjalnego kibica i wzorując się na trendach panujących już w zachodniej Europie udostępnić stadion zwiedzającym. Oprócz murawy, na której rozgrywane są mecze, a także trybun, na których zasiadają najwierniejsi fani futbolu, od pewnego czasu można również zwiedzać miejsca na co dzień niedostępne. Można „wstąpić” do szatni piłkarzy, zwiedzić gabinety odnowy biologicznej, pokoje kontroli antydopingowej, a także zasiąść w loży VIP-ów, zwiedzić strefę przeznaczoną tylko dla mediów oraz zajrzeć do pokoi delegatów UEFA. Zwiedzanie „zakamarków” stadionu uatrakcyjniają wiadomości przekazywane przez przewodników. To od nich można dowiedzieć się jaka jest pojemność stadionu, ile wynosi jego powierzchnia, a także ile czasu zajmuje jego ewakuacja.

Te i inne informacje dotyczące stadionu przygotowywanego na Euro 2012 potwierdzić mogło 28 uczniów szkół podstawowych należących do Fundacji „Pomoc Dzieciom Wiejskim” oraz gimnazjalistów Gimnazjum nr 1 w Skokach. To oni w nagrodę za osiągnięcia w nauce, 7 czerwca br. wzięli udział w zwiedzaniu chluby Poznania – stadionu Lecha Poznań. Organizatorem tego wyjazdu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Skoki.