Nie lada niespodziankę przygotowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza dla uczniów z okazji Dnia Dziecka. Pierwszy dzień czerwca obfitował w same niespodzianki – począwszy od wyśmienitej pogody, a skończywszy na koncercie gwiazdy programu Mam Talent.

Od godziny 9.00 do 12.30 trwała niczym nie skrępowana zabawa uczniów naszej podstawówki na stadionie miejskim w Skokach. Atrakcje zabawowo-sportowe zapewniła wynajęta firma. Obsługa i animatorzy zabaw wraz z nauczycielami przeprowadzili liczne konkurencje sportowe. Wśród nich najbardziej widowiskowe zawody piłkarskie, tzw. gigantyczne piłkarzyki. Można było także sprawdzić się w umiejętności strzałów piłką  do specjalnej bramki celnościowej.

Wyścigi w potrójnych spodniach to nie tylko wrażenia sportowe, ale również śmiechu co niemiara. Ekwilibrystyczne wywrotki sprawiały, że każdy kto oglądał te zawody uśmiechał się od ucha do ucha. Podobnych wrażeń dostarczyły wyścigi na ruroskoczkach.  Dużym zainteresowaniem cieszył się ring dla gladiatorów, gdzie można było poprzez rywalizację sprawdzić swoje umiejętności  koordynacyjne.

Oj, nie łatwo było utrzymać się na własnym podeście, gdy rywal próbował zrzucić konkurenta przy pomocy dmuchanego pala.

Dla tych, którzy wolą wyczyny indywidualne czekały liczne urządzenia do zabaw. Uczniowie mogli poskakać na trampolinie lub dmuchanym zamku. Można było także zjechać w stylu dowolnym z ogromnej zjeżdżalni.

Pomiędzy konkurencjami dzieci mogły na chwilę przysiąść przy stanowisku do malowania twarzy i z „nową” kolorową buzią ruszyć do kolejnych zawodów.

Rada Rodziców zadbała także o to, by  dzieci mogły zregenerować siły. W namiocie gastronomicznym czekały domowe wypieki z kuchni rodziców, nielimitowana ilość napojów chłodzących , ciepłe hot-dogi i zimne lody dla ochłody. Każdy uczeń otrzymał także pamiątkową  zawieszkę odblaskową na tornister lub plecak.

Nad koordynacją zabaw i bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele oraz grupa rodziców, która w tym szczególnym dniu „porzuciła” pracę na rzecz naszych dzieci.

Szczególne podziękowania kieruję do Pań: Małgorzaty Adamskiej, Klaudii Dereżyńskiej, Agnieszki Jankowskiej, Jolanty Jarzembowskiej, Alicji Kamińskiej, Magdaleny Kubickiej, Urszuli Kubickiej, Katarzyny Łuczak, Wiesławy Markwitz, Izabeli Wysockiej oraz do Pana Grzegorza Owczarzaka.

Jacek Dukszta

P.S.

Festyn z okazji Dnia Dziecka zwieńczony został występem 14-letniego Damiana Skoczyka, uczestnika III edycji programu Mam Talent. Młody artysta rozbawił słuchaczy, a sala skockiego gimnazjum zawrzała. Bawili się i duzi, i mali. Uczestnikami tego niecodziennego wydarzenia byli uczniowie uczęszczający do szkół Fundacji „Pomoc Dzieciom Wiejskim” z Jabłkowa, Szkoły Podstawowej w Skokach oraz skoccy gimnazjaliści. W tak zacnym gronie słuchaczy nie zabrakło również przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka. Pobyt młodego artysty w Skokach nie jednej z „pań” zapadnie na długo w pamięci. Jego występ zauroczył bowiem damską część publiczności, czego wyrazem była „niekończąca” się kolejka po autografy oraz wspólne zdjęcia. Koncert zorganizowany został przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Skokach. Organizatorów w ich przedsięwzięciu wsparła Dyrekcja i Pracownicy Gimnazjum nr 1 w Skokach, którym składamy serdeczne podziękowania.

Sylwia Popadowska