W dniu 04 maja 2011 roku uczniowie szkoły podstawowej wraz z Dyrekcją, Nauczycielami i zaproszonymi Gośćmi – zgromadzili się na akademii z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała przypomnieć i przybliżyć przełomowe wydarzenie z dziejów Rzeczpospolitej, jakim było uchwalenie demokratycznej ustawy.

Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. 

Montaż słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Renaty Stróżewskiej, Alicji Kramer i Wioletty Molińskiej. W trakcie uroczystości prezentowane były wystąpienia posłów przemawiających podczas obrad Sejmu Wielkiego. Uczniowie w pięknych strojach z epoki grali role postępowych patriotów i obywateli  Warszawy. Uroczystość uświetniły piosenki: „Witaj majowa jutrzenko”,  „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, utwór  wykonany na flecie poprzecznym  „Święta miłości kochanej ojczyzny” i staropolski polonez. 

Uczniowie recytowali wiersze poświęcone tak ważnym wartościom jak wolność, naród, ojczyzna. Dla podkreślenia doniosłości wydarzenia występowali we wspaniałych strojach, dziewczęta z upiętymi we włosach różami. Tłem były biało – czerwone dekoracje uzupełnione prezentacją multimedialną. Brawurowo wykonany taniec i aktorskie kreacje uczniów zyskały życzliwe przyjęcie publiczności i gromkie brawa.