Dnia 3 marca br. w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się wojewódzki finał X edycji konkursu  „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wzięło w nim udział 48 uczniów  z 12 gimnazjów, reprezentujących poszczególne wielkopolskie parki krajobrazowe.

Wyniki konkursu:
I miejsce (149p.)– Gimnazjum w Budzisławiu Kościelnym (Powidzki Park Krajobrazowy)
II miejsce (148p.) – Gimnazjum nr 1 w Skokach (Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka) 
III miejsce(137p.) – Gimnazjum w Orzechowie (Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy)

Drużynę skockiego gimnazjum reprezentowały uczennice klasy IIIa  w składzie: Monika Dereżyńska, Zuzanna Druciarek, Aleksandra Samol i Marta Szmyra. Naszym gimnazjalistkom gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy finału wojewódzkiego otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo w nagrodę finaliści wezmą udział w 5-dniowych warsztatach przyrodniczych  w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

parki

parki_1

parki_2

parki_3