Uczniowie koła astronomicznego i geograficznego pod opieką pani Małgorzaty Dudek uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu, które odbyło się 18 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Gościem specjalnym był astronauta NASA polskiego pochodzenia – George Zamka, który wziął udział w dwóch lotach do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Łącznie spędził w przestrzeni kosmicznej 28 dni 20 godzin 31 minut i 2 sekundy.

Astronauta opowiedział o codziennym życiu w przestrzeni kosmicznej i o zadaniach, jakie wykonywał podczas swoich misji oraz odpowiedział na szereg pytań. Po zakończeniu spotkania młodzież zwiedziła Centrum Nauki Kopernik – jedyne w swoim rodzaju laboratorium nauki i wspaniałej zabawy, w którym nie ma miejsca na nudę! Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy tematyczne z interaktywnymi eksponatami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: można było przez chwilę zostać archeologiem, detektywem, sejsmologiem, czy  muzykiem, zapisać swoje imię pismem obrazkowym, a także wykonać wiele ciekawych doświadczeń. Uczniowie wrócili z Warszawy zadowoleni, bogatsi o nowe  doświadczenia i wiedzę .

astronauta_1

astronauta_2

astronauta_3

astronauta_4

astronauta_5

astronauta_6

astronauta_7

astronauta_9

astronauta_10

astronauta_11

astronauta_12

astronauta_13

astronauta_14

astronauta_15

astronauta_16