To efekt wiosennego sprzątania gminy planowanego pierwotnie na 2 dni a praktycznie trwającego prawie 2 tygodnie. To także wynik niechlujnego zachowania mieszkańców, turystów i wczasowiczów przebywających na terenie Gminy i użytkowników dróg lokalnych. To równocześnie środki wydane z budżetu, które przy zachowaniu przepisów sanitarno porządkowych i dbałości o estetykę terenu z powodzeniem mogły by zostać przeznaczone na inny cel, np. na upiększenie Gminy.

To także zbędna praca wielu ludzi poczynając od uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz szkół Fundacji „Pomoc Dzieciom Wiejskim” i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie po przez mieszkańców Gminy i członków pracowniczych ogrodów działkowych „Semafor”, „Morena” i „Jedność” oraz członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach.