Dnia 9 stycznia 2007r. Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach gościło w swych progach gimnazjalistów z gmin położonych na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka oraz przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy w Skokach i Murowanej Goślinie. Wzięli oni udział w rejonowym etapie konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI ”.

Po napisaniu testu przez poszczególnych członków drużyn zsumowano punkty.
Łączna liczba punktów wyłoniła zwycięską drużynę – Gimnazjum nr 1 w Skokach, które uzyskało 73 punkty.
Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Bolechowie (65 punktów), a trzecie Gimnazjum nr1 w Murowanej Goślinie (63 punkty).

Skład drużyn:
Skoki: Mikołaj Wojtkowiak, Marlena Robaszkiewicz, Olga Witecka, Anna Berendt
Bolechowo: Justyna Gołębiewska, Maja Maćkowiak, Jagoda Rembacz, Aleksandra Sommerfeld
Murowana Goślina: Michalina Słomińska, Katarzyna Pływaczyk, Sandra Misterska, Bartosz Łużny

 

Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy w Skokach ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tegorocznej edycji konkursu.

Małgorzata Dudek i Magdalena Samol