W dniach 19-29 kwietnia 2007 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie terenu Gminy w ramach akcji z okazji „Dnia Ziemi 2007”.
Koordynatorem był Urząd Miasta i Gminy w Skokach.

Do udziału w akcji zaangażowały się liczne jednostki oświatowe i instytucje, a mianowicie:

1. Gimnazjum Nr 1 w Skokach,
  2. Szkoła Podstawowa w Skokach,
  3. Przedszkole Samorządowe w Skokach,
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jabłkowie,
  5. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie,
  6. Sołectwa Gminy Skoki: Glinno, Stawiany, Szczodrochowo, Jabłkowo, Bliżyce, Jagniewice, Rościnno, Pawłowo Skockie, Sława Wlkp., Sławica, Rakojady
  7. Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu Gminy Skoki: Semafor ze Szczodrochowa, Jedność ze Skoków,
  8. Koło Wędkarskie w Skokach,
  9. Koło Wędkarskie „Troć”,
  10. Koła Łowieckie z terenu Gminy Skoki: Borsuk i Szarak,
  11. Nadleśnictwa z terenu Gminy Skoki,
  12. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu,
  13. Powiatowy Zarząd Dróg w Wągrowcu.
/Modzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie/

/Szkoła podstawowa w Lechlinie/

W ramach akcji łącznie zebrano ponad 20 ton odpadów luzem i 882 szt. worków.
Opady zostały dostarczone do Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych w Kopaszynie za pośrednictwem firmy P.P.U.H. „Wspólnota” S.C.

Wszystkim uczestnikom czynnie biorącym udział w tej kampanii na rzecz ochrony środowiska i Naszej Ziemi Burmistrz Miasta i Gminy składa serdeczne podziękowania.