W sobotę 29 marca 2008r. o godz. 10:00 odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie jubileuszowej edycji konkursu ,,Złota żaba” w dziedzinie języka polskiego i literatury. Przed uczestnikami konkursu stawiane są zadania wymagające niestereotypowego myślenia i działania, kultury literackiej, umiejętności artystycznych, zdolności logicznego rozumowania.

Przebieg każdego konkursu jest dwuetapowy: pierwszy etap odbywa się w szkołach przy współpracy nauczycieli w nich uczących, finał zaś w szkołach wyznaczonych przez organizatora- Fundację Edukacji Społecznej ,,EKOS” w Swarzędzu.
W tej edycji konkursu wzięło udział prawie 6 tysięcy uczestników z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy IIIa skockiego Gimnazjum Robert Lipczyński.
Nagrody wręczała wraz z fundatorami Pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Gratuluję Robertowi sukcesów i życzę dalszej wytrwałości w odkrywaniu tajników wiedzy nie tylko humanistycznej.

Nauczyciel j. polskiego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach
Danuta Kobus- Bogunia