ZOBACZ_FILMGimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w dniach 24 – 25 kwietnia 2008 r. obchodziło doroczne Święto Patrona.
W bieżącym roku obchody połączone były z Inauguracją Dni Olimpijczyka. Zaproszone zostały gimnazja noszące imię Polskich Olimpijczyków z całej Polski. Na uroczystość przybyli przedstawiciele z sześciu szkół: z Ciechocinka, Dąbrowy Górniczej, Gryfina, Łodzi, Oławy i Ostrowite. Obchody rozpoczęliśmy od wspomnień Adama Wołkow z Aten i olimpijczyka z Atlanty – Andrzeja Ludzkowskiego.

Następnie odbył się koncert zespołu rockowego Vintage, w którym mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w piątek.

Obecnością swą zaszczycili nas olimpijczycy Monika Drybulska, Andrzej Ludzkowski, Zbigniew Orywał, Michał Bartoszak, Prezes SZS „Wielkopolska” Zdzisław Urbańczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Kujawa, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Migasiewicz, Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki, skarbnik Aleksandra Kamińska, Proboszcz Karol Kaczor, oraz Bractwo Kurkowe pod przewodnictwem Krzysztofa Jachny i autor książki „Historia sportu w powiecie wągrowieckim 1923 – 2000″ Włodzimierz Łosiński.

Po części oficjalnej rozpoczął się Piknik Olimpijski. Młodzież mogła startować w wielu konkurencjach sprawnościowych, m.in. w rzucie lotką, strzelaniu z wiatrówki oraz slalomie rowerowym. W tym samym czasie odbywał się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

Po zakończonym pikniku rozpoczęły się Przełajowe Biegi Sztafetowe, w których brało udział 12 zaproszonych reprezentacji.

Zajęły one następując miejsca:
1 Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej z Wągrowca,
2. Gimnazjum z Gryfina,
3. Gimnazjum nr 1 z Wągrowca,
4. Gimnazjum z Dąbrowy Górniczej,
5 Gimnazjum nr 1 ze Skoków,
6. Gimnazjum z Ostrowite,
7. Gimnazjum z Antoniewa,
8. Gimnazjum z Ciechocinka,
9. Gimnazjum z Murowanej Gośliny,
10. Gimnazjum z Łodzi,
11. Gimnazjum z Oławy,
12. Gimnazjum z Gołańczy.

Po wysiłku fizycznym na uczestników czekała kiełbaska i grochówka ufundowane i przygotowane przez Radę Rodziców.

Po posiłku odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

Zwycięzcami zostali:
I miejsce Gimnazjum z Łodzi,
II miejsce Gimnazjum z Gryfina,
III miejsce Gimnazjum z Oławy,
IV miejsce Gimnazjum z Ciechocinka,
V miejsce Gimnazjum z Ostrowite,
VI miejsce Gimnazjum ze Skoków,
VII miejsce Gimnazjum z Dąbrowy Górniczej.

W kategorii indywidualnej:
I miejsce Jędrzej Stachura z Łodzi – 32 pkt,
II miejsce Marlena Janc z Gryfina 31 – pkt,
III miejsce Mateusz Szlachetka z Oławy – 28 pkt,
IV miejsce Michał Kalm z Ostrowite – 26 pkt,
V miejsce Wioletta Wasylik z Ciechocinka – 25,5 pkt,
VI miejsce Marcin Szafrański z Łodzi – 25 pkt

Święto Szkoły zakończyło się wręczeniem nagród dla szkół, które brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Olimpijskiej oraz uczestników sztafety i Pikniku Olimpijskiego.

Nagrody dla uczestników Dni Olimpijczyka ufundowali:

Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,
SZS „WIELKOPOLSKA”,
Starostwo Powiatowe w Wągrowcu,
Polski Komitet Olimpijski,
Auto-części Łosiniec Daniel Pauszek,
PH „SAROS” SP.
J Dorota Kurasińska,
Rada Rodziców.

Patronat medialny nad uroczystością objęła wągrowiecka telewizja internetowa www.itvwagrowiec.pl.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.

W imieniu społeczności szkolnej
Grzegorz Samol

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/-f-JitF9xrE?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]