W ostatnich dniach maja w szkołach ZSP odbyły się festyny lub pikniki zorganizowane z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Spotkania te były także doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym i do promocji szkoły. W każdej z placówek przygotowano odmienny program i mnóstwo atrakcji. Wspólne były tylko wiersze i piosenki przygotowane przez dzieci dla ukochanych mam oraz moc najserdeczniejszych życzeń.

W Rejowcu największą atrakcją okazał się dmuchany zamek i basen z kulkami. Dużym powodzeniem cieszyły się też karykatury wykonywane prze nauczycielkę plastyki, panią Agnieszkę Lewicz oraz loteria fantowa i licytacja. Najcenniejszym fantem był bez wątpienia tort firmowy ufundowany przez cukiernię „Kilian” z Wągrowca.

Dzieci z Oddziału Specjalnego bawiły się na pikniku w Bliżycach. Przybyłych nań gości witał klown, który malował twarze, rozdawał balony i częstował cukierkami. Wśród wielu atrakcji największym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką lub quadem. Jednak najwięcej emocji wzbudził mecz piłki nożnej, w którym do walki stanęły drużyny: męska i żeńska. W pierwszej znaleźli się chłopcy z Oddziału, ich ojcowie i bracia. W drugiej – uczennice, mamy, siostry
i wychowawczynie. Mecz zakończył imponujący remis 4:4.

II Festyn Rodzinny w Jabłkowie upłynął pod hasłem „Jabłkowski piknik – wielka sprawa! Zdrowie, humor i zabawa”. Zaproszonych gości witały baśniowe postaci i wesołe klowny. Przedszkolacy zaśpiewali i zatańczyli do piosenki „Chusteczka haftowana”, a uczniowie klas I-III, przebrani za smerfy, przypomnieli wszystkim ulubioną dobranockę. Następnie wystąpił gościnnie kabaret „Kogel-Mogel”. Na jego program złożyły się humorystycznie przedstawione wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Po części artystycznej przystąpiono do zabawy. Chętnych do udziału w „Potyczkach rodzinnych” nie trzeba było długo szukać. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, której główną wygraną był rower górski. Co istotne, każdy los wygrywał.

Na festynie rodzinnym bawiła się także społeczność szkoły w Lechlinie. Przedszkolaki przygotowały z tej okazji program artystyczny, a uczniowie klas IV-VI zaprezentowali układy taneczne. Bawiono się wspólnie, uczestnicząc w zabawach i konkurencjach sportowych. Na każdym pikniku lub festynie można było posilić się kiełbaskami z grilla lub słodkimi pysznościami. Takie spotkania to wspaniały sposób na relaks i wspólne spędzenie wolnego czasu.