W okresie od 22.06 do 0.5.07.2008r. 100 uczniów uczęszczających do szkół należących do Fundacji Pomoc Dzieciom Wiejskim wypoczywało na kolonii letniej w Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym w Rogoźnie. Wypoczynek odbywał się pod hasłem „Wakacje z Harrym Potterem„.
Wspólne obejrzenie filmu rozpoczęło naszą przygodę z Harrym. Dzieci zostały podzielone na grupy, które przyjęły nazwy związane z tematyką kolonii. Każda grupa miała za zadanie wykonać stroje czarodziejów, różdżki, miotły, a także wymyślić hasło, piosenkę i szereg zaklęć charakteryzujących daną grupę.

Oprócz wspaniałej zabawy z Harrym Potterem młodzież uczestniczyła w warsztatach socjoterapeutycznych mających na celu integrację dzieci z różnych środowisk społecznych. Uczestnicy poznali różnorodne zagadnienia, które pozwoliły im radzić sobie z problemami i lepiej funkcjonować społecznie. Organizacja pracy w grupie zminimalizowała problem wandalizmu i agresji wśród rówieśników, a także pomogła wyeliminować destruktywne napięcia emocjonalne wśród dzieci.

Między zajęciami grupowymi dzieci korzystały z takich atrakcji jak: eurobangi, kłady, rowerki wodne. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na plażowanie i zabawy wodne pod okiem ratownika. Kolejną atrakcją były wyjazdy autokarowe do Biskupina i Poznania.

Podsumowaniem wypoczynku był chrzest kolonisty, na którym dzieci musiały sprostać różnym zadaniom sprawnościowym, a także skosztować eliksirów szczęścia, dobrego humoru i mówienia prawdy. Po zdobyciu tytułu kolonisty dzieci przy ognisku prezentowały swoje grupy.