Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Skokach podczas wakacji letnich organizowane były półkolonie. W tym roku ich zorganizowanie uniemożliwił remont. W związku z tym podjęto decyzję, że ponad 100 dzieci może skorzystać z 5 darmowych wycieczek. Pieniądze w kwocie 10 tyś zł na ten cel przeznaczyła Rada Gminy.

Całodniowe wycieczki odbyły się: 8, 17, 22, 29 i 30 lipca. Dzieci korzystały z basenu w Koziegłowach, zwiedziły ZOO, Palmiarnię, Stary Rynek w Poznaniu, obejrzały ciekawe filmy w kinach i Ogród Botaniczny.
Podczas wyjazdów uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, oraz poznali piękno naszego regionu.

Godna polecenia jest kreskówka o małym robocie. Woll.E, który w samotności oczyszcza Ziemię zaśmieconą i opuszczoną przez ludzi. Ku uldze oglądających okazało się, że na Ziemi znów można żyć i uprawiać rośliny. Jest to film do przemyśleń i zastanowienia się nad przyszłością błękitnej planety.

Opiekunami na wycieczkach były panie: Wioletta Grzegorzewska, Jolanta Sawińska, Danuta Słoma, Beata Babrakowska, Alicja Kramer, Wioletta Molińska, Renata Stróżewska, Natalia Klimas, Justyna
Markiewicz, Stanisława Orchowicz, Paulina Pytlińska, Małgorzata Fertsch, Katarzyna Dziel, Aldona
Lubiatowska, Anna Macioszek, Danuta Polańska, M. Winkel, A. Szymkowiak i W. Grzegorzewska.

Aldona Lubiatowska