Dnia 7 stycznia 2009r. uczennice Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w składzie: Katarzyna Dziekan, Maja Guner, Aleksandra Samol i Marta Szmyra uczestniczyły w rejonowym etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Murowanej Goślinie.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, pod okiem czujnej komisji, której członkami byli pan Krzysztof Mańka z Urzędu Miasta i Gminy Skoki i pani Danuta Śliwa przedstawicielki Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Drużyna skocka wypadła znakomicie! Dziewczęta uzyskały łącznie 80,5 p. zajmując I miejsce. II miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła Murowana Goślina (54punkty), natomiast III Bolechowo (43punkty).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki pan Tadeusz Kłos oraz z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Marcin Buliński.