14 marca 2009 roku w gimnazjum odbył się FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W WARCABACH KLASYCZNYCH.

W finale brało udział 106 zawodników z całego województwa.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie siedmiu rund. Tempo gry po 15 minut na zawodnika. O miejscu zawodnika w zawodach decydowała liczba zdobytych punktów. Zawodnicy w ciszy i skupieniu zmagali się w walce o wygraną.

Powiat wągrowiecki reprezentowali uczniowie naszego gimnazjum: Anna Lisiecka, Magdalena Walkowska, Mirosław Białachowski i Paweł Kunicki.

W kategorii dziewcząt miejsca na podium wywalczyły:
I miejsce – Arleta Flisikowska powiat pilski
II miejsce – Joanna Szymańska – powiat leszczyński
III miejsce – Marta Mądra – powiat szamotulski

W kategorii chłopców:
I miejsce – Mateusz Piątek – powiat czarnkowsko – trzcianecki
II miejsce – Marcin Rosiński – powiat leszczyński
III miejsce – Bartosz Lisiecki – powiat czarnkowsko – trzcianecki

W imieniu Prezesa Szkolnego Związku Sportowego serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu mistrzostw uczniom: J. Kłosińska, P. Kobryś, S. Kopydłowska, A. Lisiecka, M. Lehmann, , M. Oksza – Skibińska, , O. Stróżyńska, M. Walkowska, J. Węglarz, M. Witkowska, A. Bartsch, M. Białachowski, P. Loręcki, R. Krzyśka, P. Kunicki, S. Rosik, M. Stiller, M. Zywert. oraz pracownikom gimnazjum M. Dudek, G. Samol, M. Samol, W. Sierzchuła, H. Węglewska, I. Węglewska, M. Zrobczyńska.

Opiekun I. Węglewska