DZIEŃ ZIEMI

Obchody Dnia Ziemi w tym roku pod hasłem „Z energią chrońmy klimat” obfitowały w szereg długofalowych imprez towarzyszących. Ich kulminacyjnym punktem było oczywiście sprzątanie przez uczniów terenów w pobliżu szkoły. Grupa miłośników dwóch kółek wzięła udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym i spotkaniu z ornitologiem. Podczas lekcji przyrody dokonano przeglądu organizmów chronionych w Polsce. Zorganizowano także wystawę plakatów przyrodniczych i zaprezentowano modele oczyszczalni ścieków. Młodzi przyrodnicy i zwolennicy ekologicznego stylu życia wzięli udział w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym:
Klasy pierwsze: Im. W. Rojtek, II m. M. Dereżyński, A. Pietrzak, K. Grzegorzewski, II m. J. Wapiński, D. Krych
Klasy drugie: Im. J. Dereżyński, A. Surdyk, IIm. M. Sawińska, III. K. Neldner
Klasy trzecie Im. K. Marciniak, IIm. A. Zamecki, P. Kuczyński, I. Druciarek, K. Malec, T. Markiewicz, K. Głowacki

Wyniki Szkolnego Konkursu Z energią chrońmy klimat:
Klasy czwarte: Im. E. Surdyk, IIm. A. Grzegorek,, M. Szymkowiak, IIIm. W. Wójcicki, J. Wasylewicz, M. Kamińska, A. Smykowska, P. Springer
Klasy piąte:Im. P. Dudzińska, IIm. Sz. Burzyński, D. Dereżyński, T. Janecko, IIIm. J. Kwapiński, A. Pilaczyńska, M. Maryniocha
Klasy szóste: Im. A. Michel, IIm. D. Śmigielska, K. Wilkanowicz, IIIm. M. Fertsch, K. Tecław, M. Nowak, M. Modlibowska
Zorganizowano także Szkolne Dyktando Ekologiczne
Im. D. Śmigielska, IIm. J. Dobska, I. Derdziak, IIIm. Klaudia Iradzka

Obchody Dnia Ziemi zakończono przedstawieniem o treści ekologicznej. Wszystkie proponowane uczniom formy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, co zapewne wpłynie na świadomość ekologiczną młodego pokolenia, a zdobyte wiadomości znajdą odzwierciedlenie w działaniach i postawach.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody tego święta, przygotowując interaktywną wystawę. Uczniowie zapoznali się z historią teatru zaprezentowaną w formie plakatów i plansz. Przygotowany ,,Słowniczek teatralny” oraz plansze związków frazeologicznych nawiązujących do świata teatru wzbogaciły wiadomości i słownictwo z tej dziedziny sztuki. Uczniowie mogli przeczytać, obejrzeć różne afisze teatralne, bilety, repertuary. Z biblioteki szkolnej przyniesiono książki i materiały, które usystematyzowały wiadomości dotyczące teatru i sztuk teatralnych. Po obejrzeniu wystawy uczniowie mieli okazję wykazać się nabytą wiedzą uczestnicząc w konkursach: klasy I-III rozwiązywały krzyżówkę ,,Magia teatru”, klasy IV-VI test wiedzy o teatrze. W teatralnych zmaganiach brało udział 78 uczniów. Zwycięzcami zostali: Maria Burzyńska, Dawid Loręcki, Marcin Wawrzyniak, Teresa Janecko, Julia Kubiak, Wiktoria Owczarzak.
Organizatorki: Lidia Eksler, Wioleta Grzegorzewska.

 

 

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

 

22 kwietnia uczniowie klas pierwszych z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z Ochotnicza Strażą Pożarną w Skokach. Jej członkowie interesująco opowiadali najmłodszym o specyfice swojej pracy, podawali przykłady właściwych zachowań podczas zagrożenia pożarowego i przestrzegali przed niebezpieczeństwami. Najciekawsze podczas tej nietypowej lekcji okazało się oglądanie sprzętu i wozu strażackiego oraz demonstracja sygnałów dźwiękowych. Po wizycie wielu chłopców marzy o zawodzie strażaka, aby zostać bohaterem czuwającym nad bezpieczeństwem innych.

WIELKANOCNY KIERMASZ KSIAŻEK

W okresie przedświątecznym w bibliotece szkolnej zawsze można kupić ciekawą książkę na zająca. Tegoroczną ofertę stanowiły różnego rodzaju słowniki, leksykony i wydawnictwa popularnonaukowe. Nie brakowało też bajek i literatury młodzieżowej. Jak zawsze kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie często zaglądali do biblioteki, by nabyć książkowy upominek. Dzięki licznym zakupom również biblioteka wzbogaciła swoje zbiory, otrzymując od poszczególnych wydawnictw darmowe egzemplarze.

 

 

SUKCESY PIŁKARZY

20 kwietnia w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej w Gołańczy reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w wyniku rozgrywek z drużynami z trzech szkół z Wągrowca, a także z Mieściska i Gołańczy.
21 kwietnia odbył się Turniej Piłki Nożnej Coca- Cola w Łopuchowie, który stanowił eliminacje do XI edycji tychże rozgrywek. Wytrwałe i żmudne treningi, a także zaangażowanie chłopców zapewniło drużynie I miejsce. Skład reprezentacji: B. Gebler, M. Fertsch, J. Obst, R. Dorawa, F. Burzyński, K. Kaczmarek, P. Dembiński, M. Futro.

NAJLEPSI BIEGACZE

Dnia 28 marca W Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, zajęła V miejsce w Wielkopolsce. Największym indywidualnym sukcesem było V miejsce, które w swojej kategorii wiekowej wywalczył Mateusz Nowak z klasy VI. Bardzo dobrze poradzili sobie również: Denis Grabiszewski, który w kategorii klas IV uzyskał VI miejsce oraz Blanka Kopydłowska z klasy IV, która przybiegła do mety na VIII pozycji. Dobre wyniki osiągnęli również: Daria Kucz, klasa V – 15 m., Ilona Borkowska, klasa IV- 26 m. oraz Jakub Dzikowski, 30 m.

Dnia 3 kwietnia zawodnicy z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w stolicy naszego powiatu. Do powiatowej rywalizacji stanęło 130 zawodników z 8 szkół podstawowych. W punktacji szkół uwzględniono 10 najlepszych „przełajowców” z każdej kategorii. Nasza reprezentacja, w klasyfikacji szkół podstawowych zajęła I miejsce w powiecie, zdobywając 64 punkty. Na drugim miejscu została sklasyfikowana SP w Żelicach- 44 p. i SP w Mieścisku z 39 p.
Dwóch zawodników naszej szkoły stanęło na najwyższym stopniu podium: Daria Kucz, zajęła I miejsce w kategorii klas IV-V oraz Mateusz Nowak w kategorii klas VI. Rewelacyjnym wynikiem mogą poszczycić się również: Ewelina Broda – III m. oraz Jakub Liberski – IV m.
Czwórka najlepszych zawodników z każdej kategorii wzięła udział w Finałach Mistrzostw Wielkopolski w Żerkowie.

Pozostali zawodnicy reprezentujący szkołę: Broda Ewelina, Świątkowska Anna , Szczepaniak Dominika , Koperska Katarzyna, Loręcka Kinga, Loręcka Ewelina, Kuliński Bartosz, Burzyński Szymon, Springer Patrycja, Gasińska Karolina, Siuchnińska Marta, Rychlicka Zuzanna, Szymkowiak Marek, Szymaś Bartosz, Pendziński Patryk, Nowak Paweł, Surdyk Edward, Gruszka Daria, Fertsch Mateusz, Janc Paulina, Wełnic Paulina, Druciarek Mikołaj, Chojnacki Szymon, Dorawa Radosław, Durakiewicz Kacper, Mycka Klaudia. Opiekunem zawodników jest Katarzyna Dziel.