Niecodzienny gość zaprosił skockie przedszkolaki do murów Biblioteki w Skokach. A był nim za sprawą Komisariatu Policji w Skokach przesympatyczny policjant sierżant PYREK, który przyjechał do Skoków z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sierżant PYREK to maskotka wielkopolskiej Policji, stworzona w 2003 roku przez dzieci dla dzieci w ramach Policyjnego Programu Edukacyjnego „Z Pyrkiem bezpieczniej”

Zanim pojawił się PYREK, dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat bezpiecznego poruszania się na drodze z panami policjantami ze Skockiego Komisariatu Policji: Komendantem podins. Jackiem Matysiakiem i jego zastępcą podkom. Mirkiem Duszyńskim.

Kiedy w drzwiach pojawił się sierżant PYREK dzieci były zachwycone, witały się z nim i ustawiały do wspólnego zdjęcia. Przedszkolaki nie chciały się rozstać z przesympatycznym policjantem.