Wiosenna edycja znanej już zapewne wszystkim i popularnej kampanii ZTU obfitowała w atrakcyjne działania skierowane do dzieci i młodzieży. Pomysłodawcami i organizatorami większości z nich byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skokach, wychowawczynie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, którym w tym miejscu należą się słowa podziękowania za wkład wniesiony w promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie idei rywalizacji w duchu fair play i rozwijanie umiejętności oraz zainteresowań młodych ludzi. Pomimo wielu obowiązków związanych z końcem roku szkolnego, zarówno dorosłym jak i uczniom, udało się pogodzić pracę i naukę z relaksem.
O Marszu Profilaktycznym oraz II Rowerowym Rajdzie Radości już ukazały się wzmianki na naszej stronie. Teraz czas na podsumowanie konkursów i turniejów. Poniżej podajemy najistotniejsze wiadomości.

I. WYNIKI MISTRZOSTW GIMNAZJUM NR 1 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
24.04.2009 r.

O tytuł mistrzyń szkoły walczyło 8 zespołów dziewcząt:
1. Monika Oksza-Skibińska – Sandra Kucz
2. Marta Szmyra – Monika Dereżyńska
3. Zuzanna Druciarek – Klaudia Loręcka
4. Weronika Zrobczyńska – Sara Sobik
5. Monika Lehmann – Patrycja Kobryś
6. Bogna Kopydłowska – Jagoda Węglarz
7. Żaneta Jarzembowska – Marika Deminiak
8. Liliana Zamecka – Natalia Marszałek

O tytuł mistrza rywalizowały 4 zespoły chłopców:
1. Adrian Dull – Artur Kucharski
2. Szymon Hagdan – Tomasz Przykucki
3. Michał Gruszka – Radosław Kramer
4. Krzysztof Witkowski – Jacek Kłosowski

Dziewczęta rozegrały turniej systemem „brazylijskim”.
Chłopcy zagrali systemem „ każdy z każdym”.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DZIEWCZĘTA
I miejsce: Weronika Zrobczyńska – Sara Sobik
II miejsce Monika Lehmann – Patrycja Kobryś
III miejsce Liliana Zamecka – Natalia Marszałek
CHŁOPCY
I miejsce: Adriann Dull – Artur Kucharski
II miejsce: Michał Gruszka – Radosław Kramer
III miejsce: Szymon Hagdan – Tomasz Przykucki

Organizatorzy: E. Chojnacka, W. Sierzchuła, M. Szymaś, H. Węglewska.

II. WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW NA PRACĘ
NA TEMAT: „ NARKOTYKI – NIEWOLNICTWO Z WŁASNEGO WYBORU „

Na konkurs nadesłano 7 prac. Dwie napisane przez uczennice z Gimnazjum w Antoniewie i pięć przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Skokach.

JURY PRZYZNAŁO

I miejsce: Monice Niemczyckiej z MOW w Antoniewie
II miejsce: Katarzynie Dziekan z Gimnazjum nr 1 w Skokach
III miejsce: Mai Guner z Gimnazjum nr 1 w Skokach
oraz wyróżnienie: Samancie Lisiewskiej z MOW w Antoniewie

Organizatorzy: R. Hamulczyk i D. Senger

III. WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III
„ ŻYJĘ BEZ NAŁOGÓW. MOJE MIEJSCE W ZDROWYM ŚWIECIE „.

Po ocenie nadesłanych prac KOMISJA KONKURSOWA PRZYZNAŁA:

W kategorii klas I
I miejsce: Erice Zameckiej z kl. I d z SP w Skokach
II miejsce: Weronice Rajtek i Julii Kwapińskiej z kl. Ic z SP w Skokach
III miejsce: Julii Suchej z kl. I a z SP w Skokach
oraz w kategorii klas III
I miejsce: Klaudii Gajewskiej

IV. WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS IV – VI
„ ALKOHOL TO WRÓG. NIE WYBIERAJ TAK TRUDNYCH DRÓG „.

Po ocenie nadesłanych prac KOMISJA KONKURSOWA PRZYZNAŁA:

W kategorii klas V
I miejsce: Dawidowi Kucz z kl. Va z SP w Skokach
II miejsce: Teresie Janecko z kl. Va z SP w Skokach
III miejsce: Przemysławowi Dudkowi z kl. Ve z SP w Skokach
IV miejsce: Przemysławowi Łączyńskiemu z kl. Ve z SP w Skokach

W kategorii klas VI:
I miejsce: Katarzynie Kaczmarek z kl. VI b z SP w Skokach
II Roksanie Nowak z kl. VIb z SP w Skokach
III miejsce: Danucie Śmigielskiej z kl. VIa i Angelice Michel z kl. VIb z SP w Skokach

Organizatorzy: B. Babrakowska, P. Pytlińska, A. Kramer

V. WYNIKI GMINNEGO KONKURSU DLA KLAS I – III
„ WIEM, POTRAFIĘ, LUBIĘ „

ZASZCZYTNE MIEJSCA W PODANYCH NIŻEJ KATEGORIACH ZAJĘLI

I. POTRAFIĘ PIĘKNIE CZYTAĆ
Klasa I
I miejsce: Andrzej Inda – SP Skoki
II miejsce: Zuzanna Stefańska – SP Skoki
III miejsce: Weronika Konowalska – SP Jabłkowo
Klasa II
I miejsce: Krzysztof Neldner – SP Skoki
II miejsce: Magdalena Moszczyńska – SP Skoki
III miejsce: Jacek Śrama – SP Skoki
Klasa III
I miejsce: Michał Kerntopf – SP Skoki
II miejsce: Daria Szwed – SP Skoki
III miejsce: Kinga Piechowiak – SP Jabłkowo

II. POTRAFIĘ PIĘKNIE PISAĆ
Klasa I
I miejsce: Krystian Siódmiak – SP Jabłkowo
II miejsce: Julia Borkowska – SP Skoki
III miejsce: Maja Kucz – SP Skoki
Klasa II
——————
Klasa III
I miejsce: Oliwia Krzyżaniak – SP Skoki
II miejsce: Marta Dudzińska – SP Skoki
III miejsce: ————-

III. LICZĘ SZYBKO I SPRAWNIE
Klasa I
I miejsce: Miłosz Szwed – SP Skoki
II miejsce: Julia Frąckowiak – SP Skoki
III miejsce: Andrzej Inda – SP Skoki

Klasa II
I miejsce: Anna Surdyk – SP Skoki
II miejsce: Jacek Śrama – SP Skoki
III miejsce: Witold Poschen – SP Skoki
Klasa III
I miejsce: Mateusz Tyll – SP Skoki
II miejsce: Błażej Zienkowicz – SP Skoki
III miejsce: Tomasz Markiewicz – SP Skoki

IV. ROZWIĄZUJĘ ZAGADKI MATEMATYCZNE
Klasa I
I miejsce: Julia Frąckowiak – SP Skoki
II miejsce: Eliza Załęska – SP Skoki
III miejsce: Weronika Rojtek – SP Skoki
Klasa II
I miejsce: Anna Surdyk – SP Skoki
II miejsce: Aleksandra Szymaś – SP Skoki
III miejsce: Jacek Śrama – SP Skoki
Klasa III
I miejsce: Błażej Zienkowicz – SP Skoki
II miejsce: Marcin Wawrzyniak – SP Skoki
III miejsce: Sebastian Mazurek – SP Skoki

V. LUBIĘ SPIEWAĆ
Klasa I
I miejsce: Wiktoria Drewicz – SP Jabłkowo
II miejsce: Julia Martynek – SP Skoki
III miejsce: Adrianna Będziecha – SP Skoki
Klasa II
I miejsce: Magdalena Moszczyńska – SP Skoki
II miejsce: Agata Królczyk – SP Skoki
III miejsc : ————-

Klasa III
I miejsce: Oliwia Krzyżaniak – SP Skoki
II miejsce: Ewelina Szymańska – SP Skoki
III miejsce: —————-

VI. LUBIĘ POSŁUGIWAĆ SIĘ PEDZLEM
Klasa I
I miejsce: Julia Kwapińska – SP Skoki
II miejsce: Eliza Załęska – SP Skoki
III miejsce: Weronika Rojtek – SP Skoki
Klasa II
I miejsce: Patryk Piechowiak – SP Jabłkowo
II miejsce: ————-
III miejsce: —————
Klasa III
I miejsce: Izabela Kasprzyk – SP Jabłkowo
II miejsce: Daria Szwed – SP Skoki
III miejsce: Mateusz Tyll – SP Skoki

Organizator: M. Kapczyńska i D. Kubicka

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Do końca czerwca czekamy jeszcze na wyniki pozostałych konkursów i po ich otrzymaniu oficjalnie podsumujemy część wiosenną kampanii. Nagrody zostaną wręczone we wrześniu na spotkaniu inaugurującym jesienne przedsięwzięcia kampanijne.
O jego terminie wszyscy zwycięzcy zostaną poinformowani przez nauczycieli swoich szkół macierzystych.
Informujemy też, że na wniosek organizatorów na jesień została przesunięta impreza plenerowa dla świetlic.

W związku z rozpoczętymi wakacjami, dzieciom i młodzieży życzymy letniego poszukiwania własnych pasji, a dorosłym wypoczynku na zasłużonych urlopach.

DO ZOBACZENIA JESIENIĄ

Małgorzata Szpendowska – Wylegalska
koordynator kampanii