Wakacje to czas wypoczynku oraz zabawy dla dzieci, ale członkowie zespołu Skoczki w dniach od 26 – 30 lipca nie próżnowały, bowiem uczestniczyły w swoich pierwszych warsztatach wokalno-tanecznych. Warsztaty zorganizowane zostały w przepięknie położonym ośrodku w Skorzęcinie, do którego w niedzielne popołudnie rodzice przywieźli swoje pociechy.

Dla większości z nich był to pierwszy dłuższy wyjazd i rozstanie z rodzicami. Mieliśmy trochę obaw jak dzieci zniosą rozłąkę, czy bardzo będą tęsknić za bliskimi, jednak szybko nasze obawy zostały rozwiane, gdyż jak tylko rodzice zginęli z pola widzenia , nasze małe Skoczki ruszyły na plac zabaw. Następnego dnia rozpoczęła się intensywna praca, zajęcia wokalne, taneczne, emisja głosu, nauka tekstów nowych piosenek pod okiem instruktorek Pani Małgosi i Natalii. Ale bez obaw były tez przyjemności. Przygotowaliśmy różnego rodzaju gry, zabawy, były przejażdżki rowerowe, wesołe miasteczko i co najważniejsze, byliśmy nad jeziorem, a że pogoda dopisywała większość wolnego czasu dzieci spędzały nad wodą. Powstały wspaniałe budowle z piasku, tamy, dzieci pływały na dmuchanych pontonach, a te którym pływanie już nie obce pod okiem ratowników doskonaliły dalej swoje pływackie umiejętności. Po tak intensywnie spędzonym dniu nie musieliśmy specjalnie nikogo namawiać do snu, same szybko zasypiały. Apetyty wszystkim dopisywały. Pani Basia i Ania przechodziły siebie wymyślając i przygotowując wspaniałe pyszności na śniadania, podwieczorki i kolacje. Nasze warsztaty szybko jednak dobiegły końca, szkoda że wszystko co piękne trwa tak krótko. Na ostatni wieczór grupa przygotowała krótki program artystyczny dla wczasowiczów ośrodka oraz opiekunów. Zespół zaprezentował m.in. program , który przygotowały podczas warsztatów. Były także wybory miss i mistera Skoczków. Jury miało nie mały problem aby wyłonić zwycięzców. Jakoś sobie jednak poradziliśmy i wybraliśmy miss i mistera w trzech kategoriach wiekowych. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które na pewno przypominać będą niezapomniane chwile ich pierwszego, wspólnego wyjazdu. Tych kilka dni przeżytych w tak wspaniałej atmosferze spowodowało, że grupa stała się sobie bardziej bliska, pogłębiły się więzy koleżeńskie i przyjaźnie. Trudy i radości przeżytych dni scalają wszystkich nie tylko dzieci ale ich rodziców, opiekunów.

Warsztaty te mogły się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy wielu osób. Dziękujemy bardzo serdecznie: Pani Basi Jarzembowskiej i Ani Michalskiej za przygotowanie wspaniałych smakołyków na śniadania, podwieczorki i kolacje, pani Pani Bejmie i pani Gąseckiej – rodzicom, pani Kubickiej – babci za pomoc w opiece nad dziećmi, a przede wszystkim instruktorom panu Mieciowi Jarzembowskiemu, Małgosi Jarzembowskiej i Natalii Kłysz za przeprowadzenie zajęć.

Atmosferę pobytu oraz przebieg warsztatów najlepiej odzwierciedlają załączone zdjęcia.