Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października dzieci z grupy Króliczki II obchodziły „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Przedszkolaki miały możliwość poznania, czym w ogóle jest sieć internetowa, poznając jej plusy i minusy. Dzieci zostały uświadomione o niebezpieczeństwach płynących z korzystania z sieci, ale również o pozytywnych stronach używania komputera. Przedszkolaki dowiedziały się czym może grozić zbyt długie przesiadywanie przy komputerze. Wskazywały na wady postawy, wady wzroku, bóle głowy, karku, kręgosłupa oraz ogólne zmęczenie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że wolą zabawy ze swoimi rówieśnikami.

Pasowanie na przedszkolaka

30 października dzieci 3 i 4-letnie z grup Króliczki I i Króliczki II oficjalnie zostały prawdziwymi przedszkolakami. Jest to bez wątpienia niezapomniana uroczystość w życiu wszystkich maluchów uczęszczających do przedszkola.

Dzieci tego dnia miały okazję pierwszy raz zaprezentować się przed Panią Dyrektor i pokazać to czego nauczyły się w przedszkolu. Tego roku niestety zabrakło obecności rodziców, ale aby mogli zobaczyć występy swoich pociech, cała uroczystość została nagrana. Dzieci w pięknych galowych strojach, na tle specjalnie przygotowanej na tę okazję dekoracji z uśmiechami na twarzy i ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki.

Kolejnym etapem dopełniającym to ważne wydarzenie było oficjalne pasowanie zaczarowanym lizakiem wszystkich dzieci przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę dzieci otrzymały upominki, oraz piękne dyplomy, które będą im przypominać tak ważny dla nich dzień.

6-latki z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach przyjaciółmi Zippiego!

W ramach realizacji międzynarodowego programu promującego zdrowie i dobre samopoczucie „Przyjaciele Zippiego” dzieci 6-letnie rozpoczęły uczestnictwo w cotygodniowych zajęciach podczas których doskonalą swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, a także poznają i doskonalą strategie radzenia sobie z codziennymi trudnościami. Tego typu zajęcia opierają się na założeniu, iż umiejętności nabyte w dzieciństwie pozwolą już w okresie dorastania i w dorosłości na skuteczne rozpoznawanie własnych emocji i uczuć, rozumienia ich konsekwencji czyli zachowań oraz obrania skutecznej i nie krzywdzącej siebie i innych strategii poradzenia sobie z problemami.

Dzień Kundelka

Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Tego dnia jeszcze szczególniej, zwracaliśmy  uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na te czworonogi, które są źle i niewłaściwie traktowane.

Z tej okazji przedszkolaki opowiedziały o swoich  pupilach i spoczywających na nich obowiązkach. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy piosenkach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały opowiadania , którego  bohaterem był piesek Smutasek. Następnie nawiązując do treści, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać – gdy się znudzi. Uwieńczeniem zajęć była  praca plastyczna ‘Mój czworonożny przyjaciel’. Dzień Kundelka możemy uznać za udany, wesoły i pouczający. Pies to obowiązek, który ma  swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Przedszkolaki wiedzą, że każdy kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość! 

Dzień postaci z bajek

Dnia 5 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Dzień Postaci z Bajek to dzień radosny, niosący wiele pozytywnych emocji. Tego dnia zapominając o codziennych troskach mogliśmy się choć na chwilę przenieść w zaczarowaną krainę bajek i baśni. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne ze swoją ulubioną postacią bajkową.

Zajęcia teatralne

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 dzieci sześcioletnie z grupy Sowy II rozpoczęły swoja przygodę z teatrem. Raz w tygodniu grupa bierze czynny udział w zajęciach teatralnych. W ramach realizowanego programu ‘Z teatrem za pan brat’ dzieci nie tylko doskonale się bawią, ale także uczą się, kształtują osobowość, rozładowują emocję oraz wyostrzają zmysły. Przedszkolaki miały już okazję poznać historie powstania pierwszego teatru, pojawienia się pierwszych aktorów, strojów, rekwizytów. Wiemy jaka jest różnica między pacynką, kukiełką, marionetką. Poznaliśmy  pomieszczenia teatru,  oraz jego ukryte przed oczami widzów pomieszczenia – kulisy, garderobę, pracownię.  Jednym z poznanych  zawodów był kostiumograf. Dzieci miały okazję nie tylko poznać zakres jego obowiązków, ale także wejść jego rolę. Powstały przepiękne zestawy ubrań scenicznych. Radości nie było końca.  Zajęcia teatralne są znakomitą zabawą, która daje dzieciom wiele możliwości, m. in. odkrywania  swoich ukrytych talentów.