„Uczeń potrafi” to hasło przewodnie V Pikniku Naukowego, który odbył się 30 maja 2014 r. w Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach.

Swoją obecnością zaszczyciły nas władze gminne i powiatowe oraz delegacje szkół z Wągrowca, Witkowa, Wronczyna, Mieściska, Skórzewa i Popowa Kościelnego.

Uczestnicy pikniku wzięli udział w zadaniach projektowych z zakresu chemii, fizyki, matematyki, przyrody, języków obcych, astronomii i wielu innych dziedzin nauki. Każdy mógł wykonać ciekawe doświadczenie, rozwiązać łamigłówkę, ułożyć grę, zgłębić tajniki orgiami i spróbować swoich sił w kształtnym pisaniu gęsim piórem. Nie zabrakło również spotkań z ciekawymi ludźmi: poetką i malarką, panią Julią Pawlicką –Dekert, myśliwymi z Koła Łowieckiego „Borsuk” oraz pracownikami Nadleśnictwa Łopuchówko.

Głównym punktem imprezy były pokazy naukowe prowadzone przez animatorki z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przyciągnęły one ogromne rzesze widzów. Największym hitem okazał się pokaz z wykorzystaniem generatora Von de Graaffa, dzięki któremu niejednemu śmiałkowi „włosy stanęły dęba”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się obserwacje Słońca prowadzone przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii z Poznania. Bardziej wytrwali mogli zobaczyć protuberancje słoneczne.

Całość imprezy uświetniły występy gwarowe i wokalno-instrumentalne uczniów oraz taneczne zespołu Roses.

W trakcie pikniku odbył się konkurs przyrodniczy i plastyczny. Ogłoszono także wyniki przeprowadzonego wcześniej, szkolnego konkursu wiedzy o naszej gminie.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „ MOJE HOBBY”

1miejsce -Wiktoria Nowak, Mieścisko

2 miejsce –   Marta Dudzińska, Skoki

3miejsce – Grażyna Depczyńska, Witkowo

Wyróżnienie- Oliwia Leda, Wągrowiec

 

WYNIKI III SKOCKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO

1 miejsce – Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej

2 miejsce – Gimnazjum nr 1im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

3 miejsce – Gimnazjum nr1 im. Adama Borysa w Witkowie

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU O GMINIE SKOKI

1 miejsce – Anna Zrobczyńska

2 miejsce – Jacek Śrama

3 miejsce – Edward Surdyk

Podczas pikniku odbyła się kwesta na rzecz zmagającego się z ciężką chorobą Dominika, ubiegłorocznego absolwenta naszej szkoły. Towarzyszyli nam uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Wągrowcu.

Serdeczne dziękujemy sponsorom: Dyrektorowi Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego – panu Januszowi Łakomcowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki – panu Tadeuszowi Kłosowi, panu Krzysztofowi Migasiewiczowi oraz pani Halinie Kaczmarek, rodzicom i wszystkim tym, dzięki którym V Piknik Naukowy był wspaniałym wydarzeniem i niezapomnianą przygodą z nauką.