27 maja, gdy tylko zaświeciło słońce wszyscy zabraliśmy się do pracy. Wykorzystując atut naszego obiektu sportowego w Łosińcu przygotowaliśmy II Olimpiadę Sportową dla Przedszkolaków. W myśl powiedzenia „czego mały Jaś się nie nauczy, tego duży Jan nie będzie umiał” chcemy przyczynić się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat. Nad przebiegiem zmagań sportowych z tęczowego olimpu strzegły porządku dwie panie: pani wicedyrektor przedszkola Agnieszka Skraburska oraz pani Justyna Korczak- Sękowska, nauczyciel przedszkola.

Olimpiada rozpoczęła się od przywitania gości przez Panią Prezes Sławomirę Kędziorę, która jednocześnie jest Dyrektorem naszego przedszkola. Następnie tradycyjnie nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego przez panią Prezes i odśpiewanie przez dzieci hymnu przedszkola. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Pan Tadeusz Kłos wraz z Panią Sekretarz Blanką Gaździak oraz Panią Kierownik Referatu Oświaty Beatą Nowak- Szmyra. Pan Burmistrz wygłosił krótkie przemówienie, po czym przekazał na rzecz wszystkich oddziałów przedszkolnych zabawki. Po uroczystym ślubowaniu przez dzieci dumne i przejęte nasze przedszkolaki z oddziałów Jabłkowo, Rejowiec i Łosiniec rozpoczęły rywalizację sportową. Ducha sportowego, radość z aktywności, systematycznego treningu pokazały w grupowych „tańcach wygibańcach”. Można powiedzieć że pokazały doskonały syndrom bajkowego Króla Juliana „Wyginaj śmiało ciało”. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych tj. bieg między pachołkami z workiem na głowie, bieg między pachołkami z tacą i kubeczkiem z wodą, skoki na skaknce, skoki w workach, rzut piłką lekarską, rzut w dl piłką tenisową, bieg z jajkiem na łyżce, skoki na piłce, strzelanie gola do bramki, tor przeszkód, bieg ze związanymi nogami, taczka. Komisja sędziowska po każdej konkurencji zapisywała punkty z których wyłoniono zwycięzców . Chęci walki, oraz przestrzegania sportowych zasad fair play – nasi mali zwycięscy otrzymali laury w postaci medali. Wszyscy goście, rodzice nagrodzili gromkimi brawami wszystkich małych sportowców nie tylko zwycięzców. W czasie trwania olimpiady dzieci wraz z rodzicami mogły korzystać z takich atrakcji jak: malowanie twarzy, słodki poczęstunek na świeżym powietrzu, a także smaczne kiełbaski serwowane prosto z grilla. Słodką niespodzianką uświetniającą naszą olimpiadę był specjalnie przygotowany duży smakołyk – tort. Niebiańską słodycz sprawiedliwie podzielili dwaj mistrzowie ceremonii pani Prezes z panem Burmistrzem, wszyscy zajadając „pychotkę” regenerowali siły ducha i ciała. Gdy słońce skłaniało się „ ku zachodowi” wybiła 14- ta wzgórze Łosinieckiego Olimpu wypełniło się błogostanem ciszy i spokoju. Wszyscy udali się z poczuciem spełnienia do swoich domów. „Koniec wieńczy dzieło” jak mawiali starożytni. Szczególne podziękowania składamy Pani Sołtys wsi Łosiniec za umożliwienie korzystania z obiektu. Ponadto ogromne podziękowania należą się Wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji naszej imprezy ,pani wicedyrektor , wszystkim nauczycielom przedszkola oraz pracownikom obsługi, bez których Olimpiada nie mogłaby dojść do skutku. Ogromne podziękowania składamy sponsorom nagród, którzy pragną pozostać anonimowi. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania olimpiady.