12 maja br. młodzi „etno-odkrywcy” spotkali się już po raz piąty. Tym razem spotkanie miało miejsce w nowej siedzibie Biblioteki przy ul. Rogozińskiej. Zajęcia odbyły się w przeznaczonej do tego typu prac sali Multisztuka.

Dzieci wspólnie z Panią Wiesią, instruktorem z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, zabawili się w projektantów wnętrz. Przystąpili do wykonania dawnej izby mieszkalnej. W ruch poszedł więc styropian, farby, papier kolorowy, a nawet glina, która posłużyła do wyrobu mebli i sprzętu domowego.

Dopełnieniem spotkania były warsztaty taneczne. Tym razem instruktorzy z poznańskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” pod lupę wzięli Poloneza.

Organizatorem etno-warsztatów jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach. Projekt współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.