Wystartowaliśmy 14 maja 2014r. podsumowując poprzednią edycję ZTU, której patronem honorowym od lat jest burmistrz Miasta i Gminy Skoki – Pan Tadeusz Kłos. W sali konferencyjnej biblioteki odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięć zeszłorocznych, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie, wychowankowie świetlic środowiskowych, przedszkolaki oraz dorośli.

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i materiałami profilaktycznymi, natomiast uczniowie, którzy wzięli udział w ostatnich dwóch konkursach ogłoszonych w 2013 roku: na hasło profilaktyczne i na prezentację o tematyce profilaktycznej „Droga donikąd”, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Skoki – głównie gry planszowe i przybory piśmiennicze. Pan burmistrz podziękował laureatom i realizatorom za zaangażowanie i podkreślił jak ważne jest prowadzenie działań profilaktycznych w obszarze uzależnień.

Zachowaj Trzeźwy Umysł jest najbardziej rozpoznawalną kampanią profilaktyczno-edukacyjną realizowaną przez szkoły i placówki oświatowe w całej Polsce. Zaangażowało się już w nią ¾ gmin w Polsce. Kolorowe, nietuzinkowe materiały o charakterze prozdrowotnym, możliwość współzawodnictwa w konkursach, atrakcyjne autorskie nagrody oraz tysiące pomysłów na imprezy towarzyszące – to niezaprzeczalne atuty tego przedsięwzięcia.

Podczas uroczystości wszystkim obecnym została zaprezentowana praca wychowanków grupy VI z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie pt. „Szklane dzieciństwo”, której przyznano I miejsce w konkursie na prezentacje multimedialną. Wszystkie instytucje otrzymały materiały edukacyjno – profilaktyczne do prowadzenia działań w roku 2014 oraz zostały zapoznane z prezentacją omawiającą możliwości i cele ich użycia.

W kolejnych artykułach na bieżąco będziemy informować o wszystkim co się w ramach kampanii dzieje, a dziś zainteresowanym proponujemy zapoznać się ze stroną internetową kampanii. Wystarczy wpisać w gogle hasło: ZTU.

Uczestnikom życzymy kreatywności i czekamy na nowe, ciekawe pomysły.