Wzięło w niej udział ponad 1000 samorządów, co świadczyć może o tym, że bardzo poważnie traktują problem profilaktyki wśród dzieci i młodzieży. Prowadzona akcja w atrakcyjny sposób pokazuje alternatywy wobec picia alkoholu czy zażywania narkotyków.

Gmina Skoki uczestniczy w projekcie już nie pierwszy raz i wypracowała sobie przedsięwzięcia, które na stałe wpisały się w kampanijny krajobraz. Należą do nich m. in. Marsz Profilaktyczny, Rowerowy Rajd Radości z okazji Dnia Dziecka, Turniej Piłki Siatkowej Plażowej, Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych.

W ramach pierwszego etapu kampanii odbyło się 5 konkursów indywidualnych:
– „Życzę sobie” ( plastyczny dla uczniów szkół podstawowych )
– „Życzę Tobie” ( plastyczny dla gimnazjalistów ) 
– „Dwa kółka” ( ulotkowy dla uczniów szkoły podstawowej )
– „Na dwóch kółkach” ( ulotkowy dla gimnazjalistów)
– „Szukamy młodych mistrzów sportu” ( dla gimnazjalistów ).

Do biura kampanii napłynęły tysiąc

e prac. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Gminy Skoki reprezentujący w trakcie udziału w konkursie następujące placówki oświatowe:
1. Szkołę Podstawową w Jabłkowie:
– Weronika Blados, Magdalena Gruszka,
2. Szkołę Podstawową w Jabłkowie Punkt Filialny w Rejowcu
– Michał Laube, Patrycja Stożek,
3. Gimnazjum w Antoniewie:
– Aneta Jabłońska i Izabela Czerniachowska.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali od organizatorów kampanii gry komputerowe SAMOROST, nagrody których nie można kupić w sklepach. Magda Gruszka dodatkowo licznik rowerowy firmy Kellys.
Nagrody zostały przekazane dyrektorom szkół w celu wręczenia laureatom.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Tegoroczna kampania jeszcze się nie kończy. Jesienią swoje siły w konkursie „Pozytywnie nakręceni” mogą sprawdzić zespoły klasowe i grupy świetlicowe. W tej sprawie dzieci i młodzież mogą zwracać się zapytaniami do szkolnych koordynatorów kampanii lub do dyrekcji. Grupy teatralne już teraz zachęcam do przygotowywania przedstawień na III GMNINNY PRZEGLĄD SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH, który odbędzie się na przełomie października i listopada. Regulamin zostanie niebawem przesłany do szkół, a ponadto znajdzie się na stronie internetowej Gminy Skoki w zakładce „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

gminny koordynator kampanii
Małgorzata Szpendowska – Wylegalska