Wiosną tego roku wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie organizowanym w Hesji (Niemcy) i heskich regionach partnerskich a odbywającym się pod hasłem „Muzyka łączy kultury”. Wraz z kolegami i koleżankami z Niemiec, Włoch i Polski walczyliśmy o Nagrodę Młodzieżową 2013. Udało nam się zająć drugie miejsce, z którego jesteśmy bardzo dumni.

W dniach 22.05 – 26.05. 2013 siedmioro z nas, wraz z opiekunami panią Małgorzatą Szpendowską – Wylegalską i panią Agnieszką Sławińską, udało się w delegację do Frankfurtu po odbiór cennego trofeum – przyznanej nam nagrody pieniężnej.

Na konkurs przygotowaliśmy pracę pt. „ Muzyka oknem na świat”, w skład której wchodziły: prezentacja multimedialna – „Muzyka łączy kultury” kalendarz – „Miejsca muzyki w otaczającym świecie” oraz film reportażowy o ludziach, którzy wiążą swoje życie z muzyką pt. „Muzyczne ścieżki życia”. Osobami które udzieliły nam do niego wywiadów byli: pani Mirosława Ważniewicz, pani Elżbieta Drygas, pani Małgorzata Szpendowska – Wylegalska, pan Jerzy Hamerski oraz Maciej Kujawa, Natalia Szulc, Weronika Kordelewicz i Katarzyna Makarewicz, za co serdecznie w tym miejscu dziękujemy.

Pierwszy dzień naszego pobytu we Frankfurcie poświęcony był sprawom organizacyjnym. Następnego dnia odbyły się: prezentacje osobowe wszystkich grup, przygotowania do rozdania nagród, wybieranie kolejności i sposobu dokonywania pokazu prac konkursowych, zajęcia integracyjne. Mieliśmy tez okazję zwiedzić Muzeum Kina i Wyższą Szkołę Muzyczną. W piątek (24.05) w Ministerstwie Sprawiedliwości w Wiesbaden odbyła się uroczystość rozdania nagród, po której mogliśmy posilić się, posiedzieć z nowopoznanymi koleżankami i kolegami z innych krajów, razem pomuzykować. Po południu wzięliśmy udział w grze miejskiej oraz zwiedziliśmy Ratusz i Muzeum Miejskie. Kolejnego dnia odbyły się: wycieczka statkiem po rzece Main oraz zwiedzanie drapaczy chmur we Frankfurcie podczas festiwalu „Frankfurten Wolkenkratzer Festival”. Ostatniego dnia wszyscy spotkaliśmy się w sali konferencyjnej w schronisku, w którym mieszkaliśmy i  dyskutowaliśmy na temat muzyki, wkładu pracy jaki włożyliśmy podczas tworzenia prac konkursowych, wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami.

Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Nawiązaliśmy międzynarodowe znajomości, poszerzyliśmy swoje umiejętności językowe i zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Teraz jesteśmy pewni, że warto uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach.

Antoniewo_we_Hrankfurcie_1 Antoniewo_we_Hrankfurcie_2 Antoniewo_we_Hrankfurcie_3