24 maja Szkoła Podstawowa w Jabłkowie włączyła się po raz drugi do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Nasze piątkowe bieganie miało wyjątkowy charakter. Nie chodziło tylko o to, by się ruszyć, ale wyrazić swój sprzeciw paleniu papierosów. Nasza akcja, zorganizowana z okazji Dnia bez Papierosa, miała zwrócić uwagę na szkodliwość palenia.

Na starcie stanęli wszyscy uczniowie ze szkoły w Lechlinie, przedstawiciele szkoły w Jabłkowie i Rejowcu, uczniowie z Oddziału dla Dzieci Niepełnosprawnych w Pawłowie Skockim oraz nauczyciele. Zawodnicy wystartowali spod szkoły i mieli do pokonania dystans ok. 3 km. Trasa była bardzo malownicza, biegła leśną drogą, wokół jeziora. Najlepszymi biegaczami okazali się:

Klasy I – III dziewczynki:

 • I miejsce Roksana Kubiak
 • II miejsce Zofia Koteras
 • III miejsce Maja Podolska

Klasy I – III chłopcy:

 • I miejsce Szymon Wyrozumialski
 • II miejsce Mirosław Hagdan
 • III miejsce Kacper Woźny

Klasy IV – VI dziewczęta:

 • I miejsce Monika Pachowicz
 • II miejsce Estera Zjawińska
 • III miejsce Natalia Wieczorek

Klasy IV – VI chłopcy:

 • I miejsce Patryk Paczkowski
 • II miejsce Piotr Nawrocki
 • III miejsce Kamil Kuchta

Po biegu dla wszystkich uczestników przygotowano pieczone kiełbaski. Następnie uczniowie z kółka przyrodniczego, przygotowani przez Panią Grażynę Kufel, zaprezentowali przedstawienie „Palenie szkodzi zdrowiu”, podczas którego uczestnicy zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z substancjami uzależniającymi. Kolejnym punktem było rozdanie uczniom ulotki profilaktycznej „Zdrowo na sportowo – to mój styl”, która opowiada o sportowych wzorcach do naśladowania i jest częścią materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wręczone zostały również nagrody i dyplomy. Imprezę zakończono tanecznym krokiem, wszyscy razem uczestniczyli w tańcach integracyjnych, opracowanych przez animatorów KLANZA, a przeprowadzonych przez Panią Katarzynę Rakowską.

Zdrowo_na_sportowo_1 Zdrowo_na_sportowo_2 Zdrowo_na_sportowo_3

Zdrowo_na_sportowo_4 Zdrowo_na_sportowo_5 Zdrowo_na_sportowo_6

Zdrowo_na_sportowo_7 Zdrowo_na_sportowo_8 Zdrowo_na_sportowo_9

Zdrowo_na_sportowo_10 Zdrowo_na_sportowo_11