Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.

warsztaty_w_Rejowcu_1warsztaty_w_Rejowcu_2W sobotę 13 kwietnia w odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Warsztatów Umiejętności Wychowawczych dla Rodziców. Tematem spotkania było „Spędzanie czasu wolnego z dziećmi”. Na spotkanie rodzice przybyli z dziećmi. Czas spędzili wspólnie na przygotowanych propozycjach zabaw ruchowych, plastycznych, samodzielnie wykonanej grze planszowej. Przygotowane propozycje opierały się możliwości przygotowania i przeprowadzenia zabaw w warunkach domowych. Rodzice z dziećmi mogli wykazać się pomysłowością przy wykonaniu np. papierowych serwetek ozdobionych za pomocą samodzielnie przygotowanych stempli z ziemniaka.warsztaty_w_Rejowcu_3 warsztaty_w_Rejowcu_5Wykonali również wspólnie grę planszową, która ma wiele możliwości edukacyjnych. Poznali również pomysły na zabawy z obrusem, prześcieradłem, które mogą zastąpić chustę Klanza. Zobaczyli jak można wykorzystać karton, który wydaje się być zupełnie zbędny. Ponadto otrzymali instrukcje do wielu innych zabaw, których ze względów czasowych nie mogłyśmy przeprowadzić na warsztatach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność, dobry nastrój. Ponadto dziękujemy Pani Annie Kądzieli i Joannie Michalskiej, które wspierały nas pomocą przy przeprowadzeniu spotkania.

Monika Długa
Danuta Dobrzycka – Klimczak


 

Spotkanie z Hansem Christianem Andersenem

spotkanie_z_Andersenem_w_Jablkowie_1spotkanie_z_Andersenem_w_Jablkowie_3W środę, dnia 17 kwietnia 2013 roku dzieci z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie Tęczowa Łąka z grup „Muchomorki” z oddziału Łosiniec i „Słoneczka” z oddziału w Jabłkowie miały możliwość bliższego poznania postaci wielkiego pisarza Hansa Christiana Andersena.

W postać Andersena wcielił się Pan Antoni Wiśniewski. Opowiedział nam o życiu i twórczości autora a następnie zaprosił do obejrzenia jednej z bajek Pana Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko”. Po obejrzeniu bajki dzieci wspólnie opowiedziały jej treść i otrzymały obrazek do pokolorowania przedstawiający brzydkie Kaczątko, a właściwie pięknego łabędzia na wodzie. spotkanie_z_Andersenem_w_Jablkowie_7Na zakończenie spotkania każdy uczestnik został przez Pana Andersena poczęstowany cukierkiem i otrzymał zakładkę do książki promującą akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach za miłe zorganizowanie nam czasu. Zajęcia, w czasie których dzieci czerpały wiele radości bardzo nam się podobały i na długo pozostaną w naszej pamięci.

Agnieszka Kokowska


 

Akcja czytelnicza

„SZKOLNIAKI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM”

akcja_czytelnicza_Jablkowo_2akcja_czytelnicza_Jablkowo_324 kwietnia 2013r. w Przedszkolu w Jabłkowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akcji Czytelniczej. Tym razem akcję przeprowadziły Weronika Konowalska z klasy V i Weronika Nawrocka z klasy VI. W związku z obchodzonym Rokiem Twórczości Juliana Tuwima dziewczyny przygotowały dla młodszych koleżanek i kolegów wiersz pt. „Rzepka”. Weronika Konowalska wcieliła się w rolę dziadka, który poruszył do wyrywania rzepki małych słuchaczy. Wszystkie działania odbywały się w rytm czytanego przez Weronikę Nawrocką wiersza. Po skończonym czytaniu dziewczyny porozmawiały z dziećmi o bohaterach wiersza. Następnie zabawiły się z Przedszkolakami w kalambury, w których dzieci przedstawiały za pomocą gestów postacie występujące w wierszu. Mali aktorzy nie mieli najmniejszych problemów z występem na forum. Uśmiechnięte i zadowolone buźki wszystkich dzieci to najlepszy dowód na to, że się podobało. Dziewczyny prowadzące sprawdziły się rewelacyjnie w powierzonym zadaniu.

Danuta Dobrzycka – Klimczak


 

Dzień flagi w przedszkolu

dzien_flagi_1dzien_flagi_2dzien_flagi_3Dzień 30 kwietnia 2013 roku dla przedszkolaków z grupy Pszczółki i Słoneczka z oddziału w Jabłkowie był wspaniałą lekcją historii. Już od najmłodszych lat należy uczyć postaw patriotycznych oraz szacunku do symboli narodowych, dlatego w tym oto dniu przedszkolaki zostały zaznajomione z symbolami narodowymi oraz słowami i melodią hymnu. Dzieci przypomniały sobie jaką postawę należy przyjąć podczas śpiewania hymnu oraz na akademiach. Nauczyły się także wiersza autorstwa Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”. Następnie malowały farbami flagę polski. Zajęcia przedszkolakom bardzo się podobały. Z uśmiechami na twarzy i własnoręcznie wykonanymi flagami wracały do domu.

Agnieszka Kokowska


 

Przedszkolaki na przedstawieniu teatralnym

W piątek, dnia 10 maja z okazji „Tygodnia Bibliotek w Skokach” w ramach „X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek” przedszkolaki z Jabłkowa zostały zaproszone przez Panią dyrektor z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach na przedstawienie pt: „Felek” w wykonaniu Pana Władysława Aniszewskiego.

Scenariusz przedstawienia został opracowany na podstawie znanych utworów Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Wiery Badalskiej, Antoniego Marianowicza oraz Wiktora Woroszylskiego. Główny bohater Felek bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością. W sposób bardzo humorystyczny angażował dzieci do wspólnej zabawy.

Przedstawienie bardzo nam się podobało i na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Biblioteki w Skokach za zaproszenie nas do obejrzenia powyższej inscenizacji.

Paulina Nowak Agnieszka Kokowska


Profilaktyka w przedszkolu

dzien_profilaktyki_jablkowo_1dzien_profilaktyki_jablkowo_4W piątek, dnia 19 kwietnia przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Słoneczka” w ramach dnia profilaktyki zostały zaproszone na przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Jabłkowie. Tematyką przedstawienia była higiena osobista. Dla nas przedszkolaków była to wspaniała lekcja, podczas której utrwaliliśmy sobie wiele poprawnych zachowań dotyczących czystości.

dzien_profilaktyki_jablkowo_2Serdecznie dziękujemy Pani pedagog Joannie Tomczak za zaproszenie nas na przedstawienie.

Agnieszka Kokowska