Festiwal piosenki przedszkolnej

Dziewiątego maja kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – Damasławek 2013.

Przygotowania do przeglądu trwały kilka tygodni. Wybór piosenek, nauka tekstów, ćwiczenie dykcji, układy choreograficzne, oraz najciekawsze – śpiew do mikrofonu itp.

W konkursie wzięło udział dwadzieścioro pięcioro dzieci z dwunastu przedszkoli. W tym czworo solistów z naszego przedszkola (Olga Kujawa, Julia Szewczyńska, Gabrysia Kiszka, Kamil Kamiński), oraz towarzyszące im zespoły taneczne (Ania Pol, Ola Markiewicz, Wiktoria Szczepaniak, Szymon Kruś). Wszystkie dzieci pokazały się z jak najlepszej strony.

Regulamin konkursu pozwolił Jury tego dnia wyłonić „Złotą piątkę”, w której znalazła się Julia Szewczyńska. Julka będzie reprezentowała nasze przedszkole w eliminacjach rejonowych w Trzciance dwudziestego czwartego maja. Trzymamy kciuki!!!.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci oraz strojów.

Gabrysia Julka Kamil

laureaci Olga

 


 

Mali strażnicy przyrody.

Każdy przedszkolak doskonale wie jak należy dbać o przyrodę. Szanować zieleń, nie śmiecić, nie niszczyć – to wiedzą wszyscy. Uczymy dzieci, by zostawiały nasz świat takim jakim go zastały.

My grupa sześciolatków postanowiliśmy, że zostawimy po sobie ślad. Coś co sprawi wiele radości tym, którzy zawitają na dziedziniec przedszkolny. Na pamiątkę cudownych, beztroskich, dziecięcych chwil spędzonych w naszym przedszkolu, posadziliśmy okazałą lipę.

Mamy nadzieję, że po latach gdy zawitamy w mury naszego przedszkola, będziemy mogli usiąść w jej cieniu i wspominać najpiękniejsze dni.

Mali_straznicy_przyrody_1 Mali_straznicy_przyrody_2 Mali_straznicy_przyrody_3

Mali_straznicy_przyrody_4 Mali_straznicy_przyrody_5 Mali_straznicy_przyrody_6

Mali_straznicy_przyrody_7 Mali_straznicy_przyrody_8

 


 

Kubusiowe przedszkole różowo-niebieskie lubi być

bezNazwy126 kwietnia nasze przedszkole zrobiło się różowo-niebieskie. W tym dniu królował kolor niebieski szczególnie u chłopców i oczywiście różowy u dziewczynek.

Głównym tematem zabaw i zajęć była woda( jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, ochrona zasobów wodnych, poszerzenie wiedzy na temat sposobów oszczędzania wody i wykorzystania wody) i kwiaty (ich barwa, rodzaje, kształt) ale nie tylko. Jedna z grup starszaków oglądała świat przez różowe okulary, które dzieci same zrobiły. Ciekawe jak ten świat wyglądał?