Od 1970 roku na całym świecie, corocznie w kwietniu obchodzony jest Dzień Ziemi. Również w naszej szkole, tradycyjnie rok w rok, ten ważny dla środowiska przyrodniczego dzień jest umieszczany w kalendarzu imprez obowiązkowych, wręcz priorytetowych. W tym roku światowy Dzień Ziemi przypadał na 22 kwietnia, jednakże ze względów organizacyjnych nasza placówka to świętowanie zaplanowała na słoneczny czwartek 18 kwietnia.

Obchody Dnia Ziemi składały się z dwóch bloków tematycznych: apelu oraz zbiórki śmieci na obszarze Antoniewa. W pierwszej części uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, którego zadaniem było przybliżenie obecnym na sali uczniom i nauczycielom wiedzy dotyczącej stanu środowiska przyrodniczego w Polsce oraz w rozmaitych regionach świata. Tematem tegorocznego Dnia Ziemi było hasło „Elektroodpady – proste zasady”. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku organizatorzy szkolnych obchodów tego święta wykazali się dużą pomysłowością, aby zaciekawić zgromadzonych tematyką ekologiczną stworzyli audycję „Sprawa dla Ekologa”. Prowadzący poruszali w niej tematykę ściśle związaną z ochroną środowiska; była mowa
o składowaniu i utylizacji śmieci, recyklingu oraz zrównoważonym rozwoju. Wśród rzeczowych informacji przekazywanych przez prowadzących mogliśmy zobaczyć kilka bardzo interesujących filmów. Te małe wtrącenia kinematograficzne były cennym uzupełnieniem scenek prezentowanych na deskach naszej auli. Przez cały czas trwania tego ekologicznego spektaklu, na dużym ekranie przesuwały się slajdy prezentacji pokazujące aktualnie poruszaną ekoproblematykę.

Niepodważalnym hitem części artystycznej był występ antoniewskiego chóru, którego dyrygentem była pani Lidia Hermann. Warto wspomnieć, że owy chór jest formacją stricte męską. Chłopcy śpiewali tak wyśmienicie, iż nie obyło się bez bisów. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Iwona Grzegorzewska, która wielokrotnie podkreśliła jak ważnym elementem ekologicznego postepowania jest edukacja. Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie wraz
z nauczycielami udali się w wyznaczone antoniewskie sektory by zbierać śmieci. Tradycyjnie najmniej pracy mieli ci, którym przypadły rewiry wewnątrz naszego ośrodkowego kompleksu, ponieważ u nas ład i porządek panuje przez cały rok.

Uczniowie zebrali kilka worków śmieci. Odpady zostały posegregowane i trafiły do odpowiednich pojemników. Kolejny raz uczniowie oraz kadra pedagogiczna bardzo poważnie potraktowali ideę Dnia Ziemi. Nad całością imprezy już tradycyjnie czuwali: pani Marzena Durecka, pani Lidia Hermann, pan Zbigniew Kowalewski oraz piszący te słowa Błażej Widziński.