ptaki_1ptaki_2Po raz piąty, w świetlicy wiejskiej w Rościnnie zebrali się miłośnicy przyrody, a zwłaszcza ptaków. Tym razem zgromadzili się oni aby zobaczyć pokaz slajdów z wyprawy do Nowej Zelandii, znanego już w środowisku skockich przyrodników Bartosza Krąkowskiego (rok temu wygłosił pokaz o gęsiach). Bartek jest mieszkańcem Gminy Kiszkowo, z wykształcenia leśnikiem oraz z zamiłowania przyrodnikiem a zwłaszcza ornitologiem.

Pokaz slajdów zawierał relację z jego ponadmiesięcznego pobytu z żoną na półkuli południowej. Oprócz ptaków, gatunków nigdzie indziej nie występujących, często niezwykle rzadkich, a czasem cudem ocalonych przez człowieka mogliśmy podziwiać zdjęcia zapierającej dech w piersiach przyrody tej jeszcze momentami nie do końca zbadanej przez ptaki_3człowieka krainy. Przyroda Nowej Zelandii z ekranu kina lub telewizji znana jest wielu z nam, chociażby z super produkcji „Władca Pierścieni”, do którptaki_4ej wiele ujęć było kręconych właśnie tam.

Organizatorami spotkania byli jak zwykle dwaj ptasi zapaleńcy z Rościnna: panowie Adam Loręcki i Hubert Czarnecki, którzy planują już kolejne spotkanie przyrodnicze, a jego termin i temat poznamy wkrótce.