Szkoła miejscem wypoczynku podczas ferii

Ferie zimowe to czas relaksu i także wytchnienia po żmudnych zmaganiach szkolnych. Dzieciom należy się odpoczynek, aby mogły na nowo podjąć pracę. Z sondaży i rozmów wynika, że bardzo nieliczna grupa może liczyć na wyjazd z rodziną albo na zorganizowane zimowiska. Najczęściej jest to spowodowane sytuacją materialną lub trudnościami organizacyjnymi. Znając środowisko lokalne, problemy rodziców i zapotrzebowanie uczniów, nasza szkoła każdego roku organizuje swym podopiecznym zimowy wypoczynek.

Nauczyciele w czasie urlopu, bez gratyfikacji pieniężnej zapewniają opiekę i różnorodne zajęcia, z harmonogramem których uczniowie zapoznali się jeszcze przed feriami. Największym powodzeniem cieszy się pięć bezpłatnych wycieczek na basen i do kina w Wągrowcu, a także na warsztaty malowania na szkle. Nauczyciele zaprosili także na maratony filmowe do szkoły, która dysponuje bogatą filmoteką i doskonałym sprzętem multimedialnym. Dbający o kondycję fizyczną i lubiący rywalizację sportową mogli wziąć udział w turniejach piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Grupa dziewcząt pilnie uczyła się robótek ręcznych, która to umiejętność doskonale wypełnia zimowe wieczory, a także uczy cierpliwości i wytrwałości. Zwolennicy prac manualnych uczyli się sztuki orgiami i uczestniczyli w zajęciach artystycznych. Członkowie różnych kół zainteresowań kontynuowali swoje pasje także w czasie ferii i przygotowywali się do czekających ich niebawem konkursów. Szachiści rozegrali niejedną ekscytującą partię. Członkowie ZHP wykorzystali czas wolny na biwak, podczas którego zdobywali nowe sprawności i zawiązywali nowe znajomości.

Szeroka gama zajęć uwzględniająca zainteresowania dzieci, bezpłatne uczestnictwo i profesjonalna opieka to najlepsza oferta spędzenia ferii na terenie naszego miasta.


 

Program pierwszej pomocy „super wiewiórka”

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas trzecich przystąpili do programu PCK „Super Wiewiórka”. Jego celem jest zapoznanie dzieci z zagadnieniami bezpieczeństwa, kształtowanie nawyków higienicznych, postaw tolerancji i wrażliwości oraz przygotowanie do integracji europejskiej.

Każdy z uczestników programu otrzymał legitymację członkowską oraz książeczkę Super Wiewiórki. Nauczyciele w oparciu o program chcą zaszczepić wśród swoich wychowanków idee PCK.

1-Super_Wiewiorka_1 2-Super_Wiewiorka_2 3-Super_Wiewiorka_3

 


 

Karnawał czas zacząć

Ostatnie dni pierwszego semestru upłynęły w naszej szkole w atmosferze karnawałowych zabaw. Uczniowie zmęczeni i strudzeni nauką wreszcie zakończyli pierwsze półrocze, dlatego co roku organizuje się w tym dogodnym terminie bal karnawałowy i dyskotekę przy współudziale Rady Rodziców. Starsi uczniowie w towarzystwie profesjonalnego DJ-a i rytmach najpopularniejszych przebojów królowali na parkiecie, dając upust rozpierającej ich energii. Układy choreograficzne i figury taneczne zadziwiłyby nawet najwybredniejszych jurorów programów rozrywkowych. Kto wie, być może w przyszłości niejeden z absolwentów naszej szkoły zostanie światowej sławy tancerzem? Największą furorę wśród uczniów robiły znane z list przebojów utwory „Gangnam Style” koreańskiego wokalisty oraz „Ona tańczy dla mnie” polskiej grupy WEEKEND.

Wielu z nas pamięta, czym dla dziecka jest coroczny balik przebierańców. To jedyna okazja, aby nasza pociecha mogła upodobnić się do ulubionej postaci. Nie inaczej było i tym razem. Z roku na rok można jednak zauważyć, że nasi uczniowie są coraz bardziej kreatywni. Owszem, w sali gimnastycznej można było ujrzeć dzielnych kowbojów, tajemniczych Zorro oraz piękne księżniczki, niemniej jednak coraz popularniejsze stają się stroje bohaterów współczesnych filmów animowanych znanych z telewizji. Patrząc na zadowolone miny uczestników balu można sądzić, że tradycyjne zabawy karnawałowe to zwyczaj ponadczasowy.