Wicemistrzowie piłki nożnej

Dnia 22 listopada 2012 r. W hali sportowej OSiR w Wągrowcu odbył się finał Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach wystąpiły cztery drużyny tj.: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach, SP 4 Wągrowiec, SP 4 Wągrowiec II oraz SP 2 Wągrowiec. Nasi chłopcy turniej rozpoczęli od zwycięstwa (1- 0) z SP 2 Wągrowiec. W drugim meczu zremisowaliśmy (1-1) z SP 4 Wągrowiec II, o czym zadecydowała niska skuteczność naszej reprezentacji w ataku. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce po zaciętej rywalizacji przegraliśmy nieznacznie z SP 4 Wągrowiec (2- 1) i ostatecznie zostaliśmy wicemistrzami powiatu wągrowieckiego.

Reprezentacja szkoły: Sommerfeld Adrian, Jankowski Patryk, Futro Szymon, Belter Bartosz, Kubiak Krystian, Grabiszewski Michał, Kubicki Stanisław, Dąbrowski Sebastian, Jarzembowski Filip.

Przygotowanie i opieka nad drużyną: Janusz Bojarski.


 

Najlepszy czytelnik roku

Zakończył się I etap konkursu o miano Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2012/2013. Do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł przystąpiło 25 uczniów z klas IV-VI. Zadanie uczestników polega na przeczytaniu jak największej liczby książek z przygotowanej listy oraz zrelacjonowaniu ich treści. Zwyciężczynią I etapu została Eliza Załęska z klasy Vc, która z wynikiem 13 przeczytanych lektur uzyskała tytuł Najlepszego Czytelnika Jesieni. Konkurs trwać będzie do końca maja i można jeszcze powalczyć o tytuły Najlepszego Czytelnika Zimy oraz Wiosny. Ilość przeczytanych książek z trzech etapów zostanie zsumowana i dopiero wtedy wyłoni się zwycięzca całego konkursu. Otwarty charakter rywalizacji pozwala na dołączenie do niej w dowolnym momencie.

Konkursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od początku roku szkolnego uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą w następujących konkursach:

ortograficznym „ W jesiennym słońcu”, plastycznym „Maski” z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, czytelniczym „ Charlie i fabryka czekolady”, wiedzy „Życie i twórczość Janusza Korczaka” z okazji Roku Korczaka oraz na ” Najsympatyczniejszą przytulankę” z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.


 

Alarm przeciwpożarowy

3-Alarm_przeciwopzarowySzkoła jako miejsce użyteczności publicznej jest zobligowana przepisami do zapewnienia uczniom i pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Dotyczy to również umiejętności zachowania się podczas zagrożenia pożarem. Rada Pedagogiczna została przeszkolona z zakresu obowiązków i czynności na wypadek pożaru. Z teoretycznymi zasadami nauczyciele i wychowawcy wielokrotnie zapoznawali uczniów w ramach realizacji tematyki lekcji związanych z bezpieczeństwem. Najlepszą formą nauki jest jednak doświadczenie i ćwiczenie, które weryfikuje wszelkie błędy i pozwala zastosować teorię w praktyce. Na początku grudnia przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Mimo zupełnego zaskoczenia akcja ewakuacji uczniów i nauczycieli przebiegła bardzo sprawnie i w niespełna 4 minuty wszyscy opuścili budynek szkolny, przestrzegając wymaganych procedur. Wjazd wozu strażackiego na boisko, obecność strażaków i ewakuacja jednej z uczennic z   zagrożonego budynku przyczyniły się do wrażenia autentyczności alarmu, z którego nasza szkoła zdała egzamin celująco.


 

Mikołajkowy zawrót głowy

2-Mikolaje_w_szkoleOd 6 grudnia szkoła zmienia się nie do poznania. Już w progu wita wszystkie dzieci św. Mikołaj przypominający, że grudzień to czas radości i chociaż są to ostatnie tygodnie nauki przed zakończeniem semestru, trudno oprzeć się czarowi tych zimowych dni. Wystrój szkoły, klas, gazetki ścienne i wystawy autorstwa uczniów oczekujących z niecierpliwością świąt stwarza niepowtarzalną atmosferę.

Mikołajki, jak zwyczaj każe, obchodzone były w naszej szkole „na słodko”. Każde dziecko obdarowane zostało słodyczami, a niektórzy musieli zobowiązać się, że do przyszłego roku poprawią swoje oceny i zachowanie, co skwapliwie obiecywali św. Mikołajowi.

Ten dzień upłynął również pod znakiem konkursowych zmagań i emocji, a otrzymane słodycze zaprawiały do boju uczniów klas piątych, którzy wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Mitologicznym „Z wizytą na Olimpie”. Wiadomości dotyczące mitów greckich, zdobyte podczas lekcji historii i języka polskiego, należało wykorzystać w różnej formie i atrakcyjnie przekazać komisji konkursowej, aby zdobyć laur olimpijski. Okazało się, że ten zaszczytny tytuł otrzymali uczniowie klasy Vc, którzy wykazali się najwyższymi kompetencjami z zakresu znajomości mitów, umiejętności pracy w grupie, talentami artystycznymi, także dowcipnie przeprowadzonym wywiadem z postacią mitologiczną.

W ostatnim tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie wychowawcy ze swoimi podopiecznymi organizowali spotkania opłatkowe. Przy wspólnym stole, wtórze znanych kolęd i łamaniu się opłatkiem, wymieniano życzenia i zapomniano o sporach. Wszyscy spotkali się podczas szkolnych jasełek, aby w myśl słów płynących z ust młodych aktorów, w atmosferze skupienia i radości oczekiwać na pierwszą gwiazdkę.


 

Szachiści kolejny raz mistrzami powiatu

1-I_miejsce_w_Powiatowym_Turnieju_w_SzachachW listopadzie szkolna drużyna szachowa, w składzie: Paweł Bartsch, Mateusz Kamiński, Aleksandra Tyll oraz Anna Surdyk, uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego w Szachach.

Zawody rozegrano w Podolinie. Do rywalizacji przystąpiły drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz liceum. Zawodnicy grali systemem każdy z każdym. Także uczniowie podstawówek musieli się zmierzyć z gimnazjalistami i licealistami. Nie było łatwo. Jednak nasi wspaniali szachiści dali z siebie wszystko i obronili tytuł mistrzów powiatu.

Obecnie drużyna, pod czujnym okiem Wioletty Molińskiej, przygotowuje się do udziału w turnieju szachowym na szczeblu wojewódzkim.