II miejsce dla Natalii!

Uczennica klasy piątej Szkoły Podstawowej w Jabłkowie, Natalia Dudek, zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim. Była to X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Z Adamem Mickiewiczem w Herbie” organizowanego przez Zespół Szkół w Wapnie. Natalia recytowała fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Po konkursie recytatorzy wzięli udział w warsztatach. Pod okiem przewodniczącego jury, aktora Andrzeja Marciniaka poznawali tajniki wzorowej recytacji.


 

W świątecznym nastroju

Piątego grudnia w szkole w Lechlinie odbył się kiermasz świąteczny, na który zaproszono rodziców oraz mieszkańców Lechlina i okolic. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego pt. „Niesforna klasa”. W rolę rozkrzyczanych łobuzów, którzy zmieniają swe postępowanie dzięki Aniołowi, wcielili się uczniowie klasy czwartej. Po tym zabawnym i zarazem wzruszającym wprowadzeniu w bożonarodzeniową atmosferę, kierownik szkoły, pan Piotr Wiśniewski, zachęcił rodziców i przybyłych gości do skosztowania przygotowanych na tę okazję wypieków i   poczynienia zakupów. A wśród wystawionych na sprzedaż świątecznych upominków było w czym wybierać! Oko cieszyły m. in. złote bombki zrobione z modrzewiowych szyszek, ozdoby choinkowe z makaronu, witrażyki ze świątecznym motywem, świece czy misternie wyhaftowane serwetki i anioły. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie wystawione na sprzedaż rzeczy wykonane zostały własnoręcznie przez nauczycieli i osoby zaprzyjaźnione z lechlińską szkołą. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby placówki. Nad organizacją i przebiegiem świątecznego kiermaszu czuwali uczniowie należący do Samorządu Szkolnego i ich opiekunka, pani Katarzyna Rakowska. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku uda się powtórzyć tak sympatyczne spotkanie.

L. Błachowiak


 

Matematyczno – przyrodnicze zmagania

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłkowie oraz filii Lechlin i Rejowiec przystąpili do szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Oba odbyły się w ostatnich dniach ubiegłego miesiąca – 29 i 30 listopada. Matematycy przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Katarzyny Rakowskiej, przyrodnicy – pani Grażyny Kufel i Agnieszki Przewoźnej. Niestety, dla następców Pitagorasa etap szkolny okazał się jedynym w tegorocznym konkursie. Dwojgu uczniom zabrakło niewiele , by przejść dalej – raptem po 3 punkty. Lepiej poszło przyrodnikom – uczennica klasy piątej z Jabłkowa zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Wszyscy będziemy kibicować Natalii, by udało jej się dojść do finału.

Katarzyna Rakowska


 

Mikołajkowa zabawa w Lechlinie

teczaTradycyjnie już z okazji Mikołajek Samorząd Uczniowski w Lechlinie zorganizował zabawę pod hasłem „Obdarowujemy się prezentami”. Polegała na tym, że wszyscy chętni do zabawy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowywali paczki ze słodyczami dla wylosowanej osoby. Finał zabawy miał miejsce w Mikołajki – 6 grudnia. Z rąk Mikołaja, w którego dzielnie wcielił się ksiądz Sławek oraz przy pomocy pracowitych asystentów – przedstawicieli Samorządu paczki trafiły we właściwe ręce. Zabawa upłynęła w miłej atmosferze i była doskonałą lekcją sprawiania radości drugiej osobie.

Katarzyna Rakowska