Dwa dni temu grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej w Potrzanowie udała się do Poznania na spotkanie z popularnym raperem Liberem i jego szesnastoosobową grupą z programu „Bitwa na głosy”. Bezpośrednią przyczyną owego ekscytującego wydarzenia był udział w grupie Libera Skoczanina, Macieja Kujawy. To za jego pośrednictwem raper otrzymał od dzieci napisane przez nie listy i przekazał informację o możliwości spotkania. Dzieci pod kierunkiem swojej opiekunki i pomysłodawczyni wyjazdu, pani Agnieszki Fertsch, zgłębiały wiedzę na temat kariery i twórczości Libera, aby jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia. Mimo ograniczonego czasu raper chętnie odpowiadał na pytania dzieci i fotografował się z nimi. Na koniec spotkania otrzymał w prezencie „staropolski koszyk”, przygotowany przez mamy dzieci uczęszczających do świetlicy w Potrzanowie, pełen przetworów i smakołyków, co niezwykle go wzruszyło i ucieszyło. Czas spędzony w Poznaniu osłodziły przepyszne ciasta, upieczone przez mamy. Wrażeń było co niemiara, i jeszcze w drodze do domu, dzieci nie przestawały mówić o swoim idolu.

Jednak wyjazd ten nie byłby możliwy bez udziału kilku osób. Pomysłodawczynią i organizatorką wyjazdu była pani Agnieszka Fertsch, wychowawczyni ze świetlicy środowiskowej w Potrzanowie. Nadzór nad organizacją sprawowała Gminna Koordynator Do Spraw Uzależnień pani Małgorzata Wylegalska. Podziękowania należą się także Burmistrzowi Gminy Skoki Panu Tadeuszowi Kłosowi, który zorganizował autobus. Niezwykle pomocny okazał się także udział „świetlicowych mam” ,które nie tylko przygotowały przepyszne placki i koszyk pełen przysmaków dla Libera, ale także bardzo pomogły w opiece nad uczestnikami wyjazdu, co wśród tylu emocji i wrażeń okazało się niezbędne. Specjalne podziękowania należą się rodzinie państwa Kujawów, panu Zbigniewowi, pani Annie, Małgorzacie i oczywiście Maciejowi, bez których zaangażowania to spotkanie nie odbyłoby się. Wszystkich Skoczan serdecznie zachęcamy do oddawania głosów na zespół nr 6 – zespół Libera. To naprawdę wspaniała i ciężko pracująca na swój sukces grupa młodych ludzi pod wodzą niezwykle sympatycznego i skromnego artysty.

Libero_1 Libero_2 Libero_3 Libero_5