Z okazji Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci, przypadającego w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena (2 kwietnia ),w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach zorganizowano spotkanie pt. ,, HANS CHRISTIAN ANDERSEN … I WIELKANOCNE PISANKI”

W rolę duńskiego pisarza tradycyjnie wcielił się skocki kronikarz Antoni Wiśniewski.

Podczas spotkania, które odbyło się 3 kwietnia 2012 r. o godzinie 16, dzieci poznały ojczyznę pisarza, jego życiorys i dzieła. Dodatkową atrakcją było wspólne oglądanie wyświetlanej na ekranie bajki ,,Brzydkie kaczątko”. Po projekcji, dzieci pod opieką pani Małgorzaty Zaganiaczyk i pani Sylwii Popadowskiej malowały wielkanocne pisanki oraz pomysłowo ozdabiały styropianowe jajka, które można podziwiać na wystawie w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich uczestników, którzy tak licznie uczcili święto Książek dla Dzieci.