W dniach od 11 do 15 sierpnia bieżącego roku Chór Kameralny przebywał w Kotlinie Kłodzkiej. Inspiracją do wyjazdu było zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Kudowie Zdroju do dania koncertu w Muszli Parku Zdrojowego w Kudowie, a również zaproszenie do wykonania kilku utworów na wieczornej  mszy św. w wigilię odpustu w Wambierzycach.

Pobyt w Kudowie Czermnej w parafii Św. Bartłomieja Apostoła i śpiew na mszy św. w dniu 15 sierpnia do tego stopnia podobał się słuchaczom, że Ks. proboszcz zaprosił chór w okresie kolędowym do dania koncertu kolęd. Ksiądz Prałat Romuald Bródnowski i dyrygent Chóru Pan Andrzej Kaliski; wymienili kontakty. Być może z tego zaproszenia skorzystamy.

W trakcie podróży podziwialiśmy Góry Stołowe od czeskiej strony, zwiedzając  Miasto Skalne w Aderspach. Pobyt w samej Kotlinie Kłodzkiej obfitował w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy parki zdrojowe Kudowy i Dusznik, zabytkową fabrykę papieru czerpanego w Dusznikach Zdr. Pojechaliśmy do Radkowa żeby choć chwilę nacieszyć się widokiem Szczelińca, a stamtąd  prosto do Wambierzyc, aby zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej. Jeden dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Pragi Czeskiej.

Skoro Chór to również jakiś pokaz jego umiejętności.  Pojechaliśmy nie tylko po to żeby zwiedzać i odpoczywać, lecz potraktowaliśmy go również jak swego rodzaju warsztaty muzyczne. Wyjazd należał do tych bardziej udanych. Wyraz tego dali uczestnicy po powrocie do domu.

Chor_Kameralny_w_Kotlinie_Klodzkiej

Chor_Kameralny_w_Kotlinie_Klodzkiej_3

Chor_Kameralny_w_Kotlinie_Klodzkiej_1

Chor_Kameralny_w_Kotlinie_Klodzkiej_2