Na majówkę, na wędrówkę, a może po prostu do Włoch? 1 maja 2007 roku kilkuset Skoczan wybrało tę trzecią opcję. I chociaż wiosenna aura nie zachęcała do zabawy „pod chmurką” to trudno było oprzeć się pokusie włoskiego co nieco. Włoski Dzień przygotowany został na placu przy skockim gimnazjum.

Imprezę rozpoczęli gimnazjaliści „Odą do radości” dla upamiętnienia trzeciej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
A dalej już wszystko było po włosku. Artyści z Koła Teatralnego przy Bibliotece w strojach rzymskich bogów i tych zaprojektowanych przez Dolce Vita, to znów w maskach weneckich przybliżyli włoską tradycję i kulturę.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie wprowadziły widzów w tajniki kuchni Italiano, podały skrzętnie skrywaną recepturę na ciasto makaronowe, zabawiały włoskimi zwrotami i piosenką „Makarone” w wykonaniu drugiego Jacka Wójcickiego.

Na koniec ozdobiły gości przepięknymi koralami w kolorach włoskiej flagi. Dzieciom bajkę „Pinokio” poczytała Sekretarz Gminy Pani Blanka Gaździak, a buzie prześlicznie i kolorowo pomalowała Małgorzata Zaganiaczyk.

Najmłodsi kilka godzin spędzili w Bambino Land, gdzie rozgrzały ich z pewnością zjazdy z dmuchanej zjeżdżalni, zabawy w zamku, czy ekstremalne zmagania ze ścianką wspinaczkową.

Fani futbolu powalczyć mogli zacięcie w rozgrywkach stolikowej piłki nożnej, natomiast z natury bardziej opanowani ćwiczyli celność rzucając lotkami do tarczy. Nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych czuwał Pan Antonio Wiśniewski i Pan Wojciech Skrzypczak w asyście Damiana i Artura.

Dla wszystkich chętnych głodnych dania włoskiej kuchni serwował Pan Paweł Kubicki „Stary Fortepian”, pizzeria Italiana oraz Panie z biblioteki. Pani Hanna Sudoł z gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo w Dolinie” z Dąbrówki Kościelnej zachwyciła natomiast włoskich niejadków serwując tradycyjną pajdę chleba ze smalcem.

Nie byłoby włoskiej imprezy bez piosenki. Wieczór umilił wiec duet Andreo & Karina śpiewający przeboje znanej pary Al. Bano & Romina Power. Brzmiały i zachęcały do wspólnego śpiewu takie przeboje jak: Felicita, Sempre Sempre czy Volare.

Organizatorzy serdecznie dziękują Sponsorom: Panu Andrzejowi Giersig, Panu Pawłowi Kubickiemu, Panu Michałowi Rosik, OPS w Skokach, Kołu Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie, Hani Sudoł, Pol Car w Poznaniu za pomoc w zorganizowaniu 1 majowej imprezy.
Ponadto Panu Dyrektorowi Gimnazjum za udostępnienie placu przy szkole, Panu Mirosławowi Hamerze i Policji za zabezpieczenie imprezy.

Wszystkim przybyłym natomiast za udział i zabawę. A za rok zapraszamy w kolejną podróż do …..niespodzianka to i basta!