Tym razem skocka Biblioteka gościła najmłodszych odbiorców kultury.

W dniu 8 marca 2007 roku w sali Biblioteki wystawiony został spektakl pt. „Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu”.
Widzowie nie tylko podziwiali grę aktorską Grzegorza Ociepki i Piotra Grabowskiego z Teatru „Promyk” w Poznaniu, ale również zostali włączeni do wspólnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Pomimo obecności w spektaklu smoka i czarownicy przedstawienie nie straszne było najmłodszym, wręcz przeciwnie rozbawiło publiczność i uczyło jak pokonać zło dobrem.

Wspólne piosenki i spontaniczne zabawy z aktorami bardzo podobały się dzieciom. Po zakończeniu spektaklu aktorzy przeprowadzili z młodymi widzami zajęcia warsztatowe, na temat maski – jej historii. Dzieci same miały możliwość podjęcia „pierwszych kroków gry w masce”.

Głównym organizatorem teatralnego przedsięwzięcia była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.
Swoją obecnością w Skokach zaszczycił widzów również Jan Janusz Tycner z Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.