Tak kolorowo w hali widowiskowo-sportowej w Skokach nie było jeszcze nigdy, jak 30 czerwca 2007 roku podczas Gali produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych.

Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki oraz Stowarzyszenie Dolina Wełny, które jest Lokalną Grupą Działania w ramach pilotażowego programu Leader+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Do udziału w uroczystości zaproszono przedsiębiorców, firmy i instytucje publiczne, lokalnych twórców, środowiska wiejskie itp. Nadrzędnym celem Gali było zintegrowanie lokalnego społeczeństwa, danie możliwości zaprezentowania swojej twórczości i wyrobów oraz promocja.
Zaproszenia do udziału przyjęło 14 wystawców z terenu naszej gminy:

 1. Koło Gospodyń Wiejskich z Potrzanowa
 2. Wincenty Hudziak – Pasieka z Pawłowa Skockiego
 3. Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach
 4. NELTEX Kornelia Koteras – wytwórca bielizny damskiej, męskiej i dziecięcej z Kuszewa
 5. Hanna Sudoł gospodarstwo agroturystyczne RANCZO W DOLINIE w Dąbrówce Kościelnej i Sara Sudoł malarstwo artystyczne z Bliżyc
 6. Danuta Mich ze Szczodrochowa z wyrobami hafciarskimi
 7. Wieś Budziszewice
 8. M & M Hauke z Potrzanowa – biżuteria ozdobna według autorskich projektów
 9. Jacek Nowak ze Szczodrochowa – wyroby z drewna
 10. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe LEMAR Sp. z o.o. – producent pap zgrzewalnych LEMBIT – zakład produkcyjny w Potrzanowie
 11. Wojciech Gruchała pasieka z Brzeźna
 12. Irena Nowak Preparaty ALVEO firmy AKUNA
 13. APISZ – Cukiernia Pistacja z Roszkówka
 14. Zakłady Mięsne BYSTRY – sieć sklepów w Skokach

Przyjechali do nas także wystawcy z poza gminy Skoki, a mianowicie:

 1. Zakład Aktywności Zawodowej z Gołaszewa gmina Mieścisko,
 2. Teresa Jackowska z Morakowa – wyroby z siana gmina Gołańcz
 3. Maria Pawlaczyk malarka z Poznania

Niewątpliwą atrakcję zwłaszcza dla najmłodszych stanowiła pani Maria Gralak spod Biskupina z repliką średniowiecznego koła garncarskiego na którym można było spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny.

Wszystkie wyroby spożywcze od słodkości, przez pierogi, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz wyroby mięsne i wszelkiej maści nalewki można było degustować do woli za darmo. Na gali nie zabrakło także miodu i prawdziwych pszczół. Oczywiście można było też po obfitym posiłku stracić troszkę pieniędzy na obrazy, biżuterię artystyczną, odzież, miód i inne ludowe wyroby.

Uczestnicy Gali z terenu naszej gminy brali udział w konkursie na najlepsze stoisko, laureatów wybierała publiczność wypełniając specjalne kupony, które brały udział w losowaniu cennych nagród ufundowanych min. przez zakłady mięsne BYSTRY, cukiernię Pistacja i Koło Gospodyń Wiejskich z Potrzanowa.

Laureaci trzech pierwszych miejsc i dwóch wyróżnień otrzymali puchary i dyplomy, dyplomy uczestnictwa otrzymali także wszyscy wystawcy.
Wyróżnienia otrzymali:
– wieś Budziszewice
– firma LEMAR
Laureatami zostali:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich z Potrzanowa
II miejsce – APISZ Cukiernia Pistacja
III miejsce Świetlica Socjoterapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach.

Gala miała także swoją oprawę artystyczną, swój koncert z repertuarem piosenek Czesława Niemena dał Piotr Kuźniak były członek Trubadurów.
Przygrywała także wystawcom i zwiedzającym kapela Po Zagonach, prezentując w muzykę ludową w wysoce profesjonalnym wykonaniu.

Oprócz konkursu głównego na najlepszego wystawcę, zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach na poszczególnych stoiskach i tak Zakłady Mięsne BYSTRY zorganizowały konkurs na hasło reklamowe firmy z nagrodami rozlosowanymi wśród uczestników. Konkurs wewnętrzny odbył się także na stoisku Firmy LEMAR, gdzie można było wygrać odtwarzacz DVD, radiomagnetofon czy aparat cyfrowy, nie wspominając o całej masie gadżetów.

Na zakończenie po początkowym deszczu przed budynkiem hali odbyła się Skocka Betonka którą poprowadził niezastąpiony Antoni Wiśniewski. Dla tych którzy nie wiedzą były to 40 urodziny Skockiej Betonki.

Dla tych z Państwa którzy nie dotarli na nasza imprezę mamy pocieszającą wiadomość, kolejna Gala już jesienią we wrześniu. Na którą już zapraszamy.
Zapraszamy także osoby, firmy i instytucje chcące zaprezentować siebie i swoje wyroby o kontakt z Urzędem, pokój nr 1.