W piątek 6 lipca w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Skokach miał miejsce niecodzienny koncert muzyki GOSPEL.

Koncert odbył się za sprawą tego, że w skockim gimnazjum w dniach 1-8 lipca odbył się obóz muzyki Gospel zorganizowany przez Fundację Pro Novis istniejącą od 2003 i zajmującą się organizacją Warsztatów Muzyki Gospel. Wydarzenia te, są inicjatywą ludzi wierzących, którzy kochają muzykę gospel i poprzez nią chcą dzielić się z innymi ludźmi wartościami wspólnymi dla wszystkich chrześcijan. Fundacja działa na zasadach non-profit.

Obozami Gospel zajmują się ludzie bezpośrednio zaangażowani już w organizację Warsztatów Gospel na terenie północno-zachodniej Polski. W zdecydowanej większości jest to ekumeniczna grupa wolontariuszy-enuzjastów, którzy cały swój wolny czas poświęcają działalności związanej z tym rodzajem muzyki. Tworzą nowe chóry, szkolą swoje głosy poprzez zajęcia z emisji, uczęszczają na przeróżne grupy biblijne, są zaangażowani w swoich kościołach. Przede wszystkim zaś jest to młodzież w wieku studenckim, która nie poskąpi czasu na wyśmienitą zabawę i aktywny odpoczynek w miłej atmosferze.

W skockim gimnazjum spotkała się grupa ok. 60 osób z całego kraju by pod przewodnictwem czarnoskórego Briana Fentressa Rewelacyjnego solisty, pełenego energii i entuzjazmu uczyć się śpiewu i tańca Gospel. Brian Pochodzi z USA. Wychował się w rodzinie o chrześcijańskich korzeniach i już od dziecka miał styczność z tym rodzajem muzyki. Ukończył studia ściśle związane z muzyką i dyrygenturą. Kilka lat temu śpiewał w chórkach Arethy Franklin – wokalistki światowej sławy. W roku 2005 Brian był gościem III Poznańskich Warsztatów Gospel, wiosną 2006 roku prowadził warsztaty we Wrocławiu, a także w ubiegłym, 2006 roku poprowadził IV Poznańskie Warsztaty Gospel, w których uczestniczyło około 450 chórzystów. Muzyka gospel wyraża to, w co Brian wierzy, dlatego poświęca się temu bez reszty i czerpie z tego ogromną satysfakcję.

Więcej na temat warsztatów i obozu gospel dowiesz się ze strony www.warsztatygospel.pl