Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach ogłosiła w kwietniu konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz do dzieci grup przedszkolnych pt. Kolorowy świat Wandy Chotomskiej.

W konkursie wzięła udział prężna grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skokach. Prace wykonały sześciolatki, pięciolatki a nawet czterolatki. Wszystkie prace były bardzo staranne. Zostały pięknie opisane i oprawione w ramki.
Dzieci włożyły dużo serca w ich wykonanie, dlatego komisja konkursowa, w składzie: Elżbieta Skrzypczak, Danuta Kęsik i Gabriela Bałażyk, postanowiła nagrodzić wszystkie prace przedszkolaków.

Konkursem zainteresowali się też uczniowie kl. IIa Szkoły Podstawowej w Skokach.
Za udział w konkursie otrzymali oni dyplomy.
Ilona Borkowska, postanowieniem komisji konkursowej, została dodatkowo wyróżniona nagrodą książkową.

Ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie Skockim nadeszła jedna praca. Wykonał ją Krystian Charubin z kl. IV. Była to zarazem jedyna praca, jaką otrzymaliśmy w kategorii klas IV – VI. Krystian pięknie przedstawił na niej postać pana Astronoma, dlatego komisja postanowiła nagrodzić jego pracę nie tylko dyplomem, ale również nagrodą książkową.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!